15 kolejka Haiz IV ligi Polonia Bytom – Śląsk Świętochłowice 1:1 (0:1)

W ostatniej jesiennej kolejce rozgrywek Haiz IV ligi niebiesko-czerwoni na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego zaledwie zremisowali z wiceliderem – Śląskiem Świętochłowice 1:1. Do przerwy prowadzili goście, którzy objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Kaisera w 32 minucie spotkania. Mimo wielu stworzonych sytuacji bytomianie nie potrafili w pierwszej części doprowadzić do remisu. Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej za sprawą Szkatuły, który trafił do bramki gości w 60 minucie. Do końca spotkania żadna ze stron nie potrafiła zadać decydującego ciosu i spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który oznacza miano lidera jesieni w rozgrywkach Haiz IV ligi dla niebiesko-czerwonych.

Na ten mecz czekał cały niebiesko-czerwony piłkarski Bytom. Tydzień później niż zakładał terminarz gier ustalony przez Śląski Związek Piłki Nożnej, ale jednak odbył się – mecz na szczycie rozgrywek Haiz IV ligi, pojedynek lidera z wiceliderem, a więc starcie Polonia Bytom – Śląsk Świętochłowice. Goście do drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Domagały tracili przed tym spotkanie zaledwie dwa oczka i potencjalne zwycięstwo mogło dać drużynie Janusza Kluge pozycję lidera na przerwę zimową w rozgrywkach ligowych. Na nasze szczęście do takie sytuacji nie doszło, jednak niebiesko-czerwoni nie powiększyli swojej przewagi nad najgroźniejszym rywalem do pięciu oczek, ponieważ jedynie zremisowali 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się od badania się ze strony obydwu drużyn, jednak to niebiesko-czerwoni szybko doszli do głosu, stwarzając coraz to groźniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Pierwsze niebezpieczeństwo dla bramki Łukasza Gambusza padło ze strony Marcin Lachowskiego, jednak próba naszego kapitana okazała się niecelna. Kilka minut później blisko szczęścia był Tomasz Pośpiech. Strzał naszego wychowanka wybronił jednak bramkarz drużyny gości. Co nie udało się naszym zawodnikom, udało się gościom. Bardzo dobrą indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Kaiser, który pewnym strzałem pokonał Wierzbickiego i w Bytomiu do przerwy zapachniało małą niespodzianką, ponieważ biorąc pod uwagę aktualną formę Polonii i Śląska, to nasz zespół wydawał się być wyraźnym faworytem starcia 15 kolejki Haiz IV ligi.

W drugiej części spotkania Polonia nie zawiodła swoich kibiców i już kwadrans po wznowieniu gry doprowadziła do wyrównania. Piłkę w pole karne zacentrował Przemysław Szkatuła, który uczynił to tak precyzyjnie, że piłka bez kontaktu z jakimkolwiek zawodnikiem znajdującym się w polu karnym, wpadła w boczną siatkę bramki Śląska. Niebiesko-czerwoni dopięli swego i za wszelką cenę dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Pół godziny okazało się jednak zbyt krótkim wymiarem czasu, aby tego dokonać i ostatecznie mimo szans z obydwu stron, spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Remis sprawił, że to zespół dwukrotnego Mistrza Polski przez najbliższe miesiące będzie zasiadać na czele tabeli grupy pierwszej Haiz IV ligi.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 29. Buchcik Andrzej, 30. Radkiewicz Norbert, 17. Skrzypiński Dawid 46′ (3. Przybylski Mariusz), 14. Szkatuła Przemysław – 9. Matusiak Łukasz, 23. Lachowski Marcin 75′ (8. Bębenek Norbert), 27. Musiolik Sławomir 80′ (21. Hałgas Krzysztof), 7. Pośpiech Tomasz 69′ (2. Fornalczyk Mariusz), 18. Borycka Maciej – 24. Budzik Dominik.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 10. Czernysz Jarosław, 8. Bębenek Norbert, 21. Hałgas Krzysztof, 3. Przybylski Mariusz, 2. Fornalczyk Mariusz, 19. Giełażyn Bartosz.

Trenerem Polonii jest Domagała Marcin.

Śląsk Świętochłowice:

1. Gambusz Łukasz – 11. Koniarek Daniel 77′ (5. Wagner Jakub), 89. Wawrocki Jakub, 23. Wawrzyniak Łukasz, 19. Łebko Łukasz – 3. Pielot Marek, 10. Hewlik Dawid, 6. Kaiser Mateusz, 8. Ściętek Kamil – 90. Czapla Daniel 69′ (9. Wasiak Damian), 93. Lesik Adrian.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Krupa Krzysztof, 5. Wagner Jakub, 17. Wernike Oskar, 9. Wasiak Damian, 75. Kaciuba Dawid, 20. Górecki Szymon, 2. Kowynia Radosław.

Trenerem drużyny ze Świętochłowic jest Kluge Janusz.

Żółte kartki:

Polonia Bytom – 44′ Musiolik, 63′ Buchcik.

Śląsk Świętochłowice – 8′ Wawrocki, 32′ Koniarek, 53′ Lesik, 57′ Wawrzyniak, 87′ Ściętek.

Polonia Bytom – Śląsk Świętochłowice 1:1 (0:1)

– 32′ Kaiser Mateusz (Śląsk Świętochłowice)

– 60′ Szkatuła Przemysław (Polonia Bytom)

Spotkanie prowadziła trójka sędziowska z Podokręgu Żywiec: Dawid Bukowczan, Krzysztof Ćwikła, Kacper Wojtyła.