15-latkowie wypracowali remis w pierwszym letnim sparingu. Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 2:2 (0:2)

Lipiec to okres letniego okresu przygotowawczego, a to oznacza serię gier towarzyskich. Właśnie taką serię sparingów rozpoczęli dzisiejszego popołudnia niebiesko-czerwoni, którzy w pierwszej letniej grze zremisowali z IV ligową Dramą Zbrosławice 2:2. Wydarzeniem spotkania zdecydowanie był występ w drugiej połowie aż 4 zawodników z rocznika 2005, którzy w ostatnich minutach spotkania wypracowali bramkę na wagę remisu!

Sztab szkoleniowy bytomskiej Polonii pierwsze sparingowe starcie przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 wykorzystał do przetestowania zawodników, którzy nadal walczą o miejsce w kadrze na nowy sezon, ale także starcie z Dramą Zbrosławice okazało się przeglądem i sprawdzianem dla najzdolniejszych zawodników z klubowej Akademii. Młodzież coraz mocniej puka do drzwi pierwszej drużyny, o czym przekonaliśmy się podczas dzisiejszego starcia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy raz po raz zmuszali do interwencji 17-letniego Michała Subczyńskiego, który od początku okresu przygotowawczego rozpoczął na stałe treningi z pierwszą drużyną. Prowadzony w Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom przez trenera Mirosława Kuczerę pokazał się w dzisiejszym sparingu pozytywnie, jednak zmuszony został dwukrotnie w pierwszych 45 minutach do wyciągnięcia piłki z siatki. W pierwszej części spotkania na boisku ujrzeliśmy nowy nabytek “Królowej Śląska”, czyli Roberta Chwastka, który kilkukrotnie pokazał swoją szybkość na lewej flance. Na boisku ujrzeliśmy także grupę zawodników testowanych, którzy wspierani byli przez zdolną bytomską młodzież w postaci Kamila Wójcika, Jakuba Wróbla, czy też Denisa Bardla.

W drugiej połowie na boisku oglądaliśmy jeszcze więcej młodzieży, co poskutkowało…Lepszą grą niebiesko-czerwonych i walką o wyrównanie. Sygnał do pogoni dał Bartłomiej Maźniak, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Silesii Miechowice, a dzisiaj otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności. I pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z dystansu, który po rykoszecie znalazł drogę do siatki bramki gości. Od 60 minuty na boisku pojawiać zaczęli się zdolni 15-latkowie z rocznika 2005. Tak też na murawie zameldowali się Łukasz Piontek, Dawid Froncek, Mateusz Anklewicz oraz Dawid Chojnowski. Gdy wszyscy myśleli, że po wejściu “dzieciaków”, to Drama przejmie inicjatywę w drugiej połowie, nagle to niebiesko-czerwoni jeszcze bardziej podkręcili tempo. W końcówce spotkania byliśmy świadkami pokazu talentu zawodników naszej Akademii. Prawą flanką pognał Dawid Froncek, który po drodze ograł dwóch przeciwników, a potem dograł idealnie w pole karne, gdzie nożycami do piłki złożył się Łukasz Piontek. Co prawda strzał pomocnika Polonii został zablokowany, ale chwilę potem sędzie odgwizdał rzut karny, który na bramkę zaliczył….Mateusz Anklewicz, czyli kolejny zdolny wychowanek!

Dzisiejsze starcie sparingowe pokazało, jak duży potencjał drzemie w klubowej Akademii, ale dał także kilka odpowiedzi co do przydatności testowanych zawodników, wobec których decyzję zapadną zapewne w najbliższych dniach.

Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 2:2 (0:2)

• 65 ‘ Maźniak
  • 81′  Anklewicz

Wystąpili w drużynie Polonii Bytom:

Subczyński, Dzikiewicz, Fulianty, Mróz, Kozicki, Froncek, Anklewicz, Piontek, Chojnowski, Chwastek, Maźniak, Bardl, Wójcik oraz zawodnicy testowani.