Polonia zatrzymana w Wejherowie!

Do środowego spotkania piłkarze Polonii Bytom i Gryfa Wejherowo przystępowali w odmiennych nastrojach. Polonia, podbudowana dwoma kolejnymi zwycięstwami z Wartą Poznań (3:0) i PGE GKS Bełchatów (2:0) chciała kontynuować dobrą passę na stadionie w Wejherowie. Gryf natomiast, który przegrał dwa ostatnie mecze z Kotwicą Kołobrzeg (0:1) i Rakowem Częstochowa (1:4) liczył na przełamanie.

Początek spotkania zaczął się od ataków Gryfa już w 3 minucie żółtą kartkę otrzymał piłkarz Polonii Piotr Ceglarz za faul na Adrianie Bednarskim. Przez pierwszy kwadrans spotkania Poloniści częściej utrzymywali się przy piłce a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 15 minucie meczu padł gol dla zespołu z Wejherowo, do narożnika boiska podszedł Piotr Kołc i bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza Polonii. Po straconej bramce niewiele w grze bytomian się zmieniło, indywidualnymi akcjami zagrożenie pod bramką rywali próbował stwarzać Sławomir Musiolik. Do kolejnej groźnej sytuacji w polu karnym Polonii doszło w 33 minucie spotkanie gdy piłkę głową uderzył Piotr Kołc a ta trafiła w słupek, na szczęście dla bytomian dopadł do niej obrońca Polonii i wybił ją na rzut rożny. W 42 minucie żółtą kartką został ukarany Zalewski, pod koniec pierwszej połowy piłkarze Polonii śmielej zaatakowali ale ich akcje nie zakończyły się powodzeniem.
Na początku drugiej połowy spotkania drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Zalewski. Od tego momentu Gryf mając przewagę jednego zawodnika zaczął śmielej atakować, czego efektem był gol w 68 minucie spotkania. W pole karne wbiegł Adrian Klimczak, uderzył mocno przy bliższym słupku nie dając szans bramkarzowi Polonii. W 70 minucie wynik na 3:0 dla Gryfa podwyższył Adrian Klimczak wykorzystując dośrodkowanie Chwastka. W 71 minucie przed utratą kolejnej bramki uratował Polonie Matko Perdjic broniąc strzały Marczaka i dobitkę Łysiaka. Ostatnia bramka dla zespołu Gryfa padła w 90 minucie spotkania, po podaniu Ciechańskiego, Marczak podbił piłkę ponad bramkarzem Polonii.

Gryf Wejherowo – Polonia Bytom 4:0 (1:0)

Bramki: Piotr Kołc 15′, Adrian Klimczak 68′,70′, Marcin Marczak 90′

Czerwona kartka: Zalewski
Żółte kartki: Ceglarz, Zalewski, Szal, Goerke

Skład wyjściowy:

Polonia Bytom: 12. Matko Perdijic – 24. Łukasz Rylukowski (28. Jakub Kuzdra 65′), 9. Michał Szal, 3. Peter Janosik, 5. Marek Szyndrowski, 10. Bartłomiej Setlak (15. Aleksander Januszkiewicz 62′), 20. Kamil Zalewski, 14. Piotr Ceglarz (11. Patryk Stefański 56′), 23. Marcin Lachowski (8. Michał Chrabąszcz 59′), 21. Sławomir Musiolik, 22. Arkadiusz Kowalczyk

Rezerwowi: 1. Michalak, 7. Seweryn Pielichowski, 8. Michał Chrabąszcz ,11. Patryk Stefański, 15. Aleksander Januszkiewicz, 28. Jakub Kuzdra, 29. Krystian Tomaszewski

Trener: Ireneusz Kościelniak