7 bramek w Mielcu, lider lepszy o gola

Polonia Bytom przegrała po dramatycznym meczu z liderem II ligi, Stalą Mielec 3:4 (0:3), w spotkaniu wyjazdowym 18. kolejki, rozegranym w sobotę o 16:00.

Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji, na które wskazuje końcowy wynik. W 35 minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Strzelanie rozpoczął w 3 minucie Prokić, wykańczając akcję z najbliższej odległości. Siedem minut później piłkę do własnej bramki skierował Trznadel, który ofiarnie próbował uprzedzić jednego z zawodników Stali w okolicach 3 metra. Trzecie trafienia autorstwa Michała Bierzało, padło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego a zawodnik gospodarzy sprytnie uprzedził Mariusza Malca i nie dał szans Michalakowi.

W drugiej połowie a dokładnie pomiędzy 75 a 80 minutą spotkania padły aż cztery gole. Bytomianie wrócili z piekła przynajmniej na ziemię, by za chwilę znów zostać strąconym w dół. We wspomnianej 75 minucie faulowany w polu karnym był Daniel Kutarba a arbiter wskazał na ,,wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartłomiej Setlak. Gospodarze dobrze nie wznowili gry, Poloniści przejęli piłkę, w środkowej strefie boiska, kilka metrów podciągnął Pączko, podaniem na dobieg otworzył drogę do bramki Cisse, który minął bramkarza i zdobył gola na 3:2. Zawodnicy Stali nie bardzo wiedzieli jak otrząsnąć się ze straty szybkich dwóch goli a Polonia pełna sportowej złości, dążyła do remisu. Minutę po trafieniu Cisse, akcję lewą stroną zapoczątkował Kutarba, wbiegając w pole karne, szybko na jeden kontakt wymienił piłkę z Sebastianem Pączko i w pełnym biegu huknął pod poprzeczkę nie do obrony. Szok, niedowierzanie i konsternacja na stadionie w Mielcu. Stal bez pomysłu na wyjście z opresji rozgrywała piłkę na środku boiska. Piłka trafiła pod nogi Żubrowskiego na 30 metrze, który zdecydował się na strzał – jak się chwilę później okazało, przepiękne uderzenie, totalnie zaskakujące defensywę i golkipera Polonii, która ledwo co odrobiła ogromne straty a znów przegrywała. Mimo usilnych prób, nie udało się wyrównać stanu spotkania i mimo heroicznej postawy, Poloniści musieli uznać wyższość Stali Mielec.

Stal Mielec – Polonia Bytom 4:3 (3:0)

Bramki: Prokić (3), Trznadel sam. (10), Bierzało (35), Żubrowski (80) – Setlak (75), Cisse (77), Kutarba (78).

Stal: Libera- Getinger, Zalepa, Bierzało, Duda (Bożek 79′) – Żubrowski, Nowak, Prejs, Cholewiak – Żegleń (Papka 59′), Prokić (Marciniec 86′).

Polonia: Michalak – Trznadel, Broniewicz (Pączko 69′), Malec, Radkiewicz (Kutarba 53′) –  Zalewski, Mróz, Lika (Rylukowski 74′), Setlak – Cisse -Michalik (Cempa 46′).

Żółte kartki: Cholewiak – Broniewicz.