Akademia BS Polonii Bytom: Trampkarze lepsi od Gieksy i Górnika!

Bardzo udana sobota w wykonaniu obu drużyn trampkarzy Akademii BS Polonii Bytom. Na boisku przy ulicy Piłkarskiej poległy dziś GKS Katowice i Górnik Zabrze!

Trampkarze starsi z I ligi wojewódzkiej C1 pokonali Górnika 1:0. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Jakub Kiełbowicz. Przeprowadził indywidualną akcję, zwieńczoną efektownym uderzeniem zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

– Wygraliśmy z bardzo mocnym zespołem, liderem naszej ligi. Nie ukrywam, że początek meczu był dość nerwowy. Było dużo walki w środkowym sektorze boiska i w tym momencie ciut lepszy był Górnik. Z biegiem czasu dochodziliśmy jednak do głosu. Licznymi, składnymi akcjami, stwarzaliśmy coraz więcej zagrożenia wobec bramki przeciwnika. Druga połowa również była bardzo wyrównana, ale uważam, że to my mieliśmy klarowniejsze sytuacje, w konsekwencji czego zdobyliśmy o jedną bramkę więcej niż przeciwnik – stwierdził Wojciech Mróz, trener trampkarzy BS Polonii.

Niebiesko-Czerwoni odnieśli tym samym drugie z rzędu zwycięstwo. Sezon zaczęli od remisu z Rozwojem Katowice, potem była porażka z Rakowem Częstochowa i dwie wygrane – z MUKP Dąbrowa Górnicza oraz Górnikiem. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Siódemką Tychy.

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY C1 (2005)
BS Polonia Bytom – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
1:0 – Kiełbowicz

BS Polonia Bytom: Drohobicki – Zieliński, Frącek, Maśnica, Zakrzewski, Stachoń, Anklewicz, Lazaj, Piontek, Kiełbowicz, Sęk oraz Topolewski.
Trener Wojciech MRÓZ.

***

Aż pięć goli padło w porannej konfrontacji trampkarzy młodszych z GKS-em Katowice w ramach II ligi wojewódzkiej C2 (rocznik 2005). BS Polonia wygrała 3:2, a mogła nawet wyżej, bo przy stanie 2:1 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.

Zagraliśmy dobry mecz – zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Można powiedzieć, że zdominowaliśmy środek pola. Gieksa nie potrafiła mocno zagrozić naszej bramce. Mieliśmy to wszystko raczej pod kontrolą, kontry wyprowadzane po naszych stratach. Prócz karnego, były jeszcze trzy dobre okazje na kolejne gole. Na 10 minut przed końcem straciliśmy drugiego gola i musieliśmy potem walczyć o utrzymanie tego zwycięstwa, na które zasłużyliśmy. Byliśmy lepsi, lepiej operowaliśmy piłką, przeprowadzaliśmy ładniejsze akcje, kreowaliśmy grę. Był też w naszych poczynaniach taki ząb, charakter, którego ostatnio trochę mi brakowało. Jesteśmy w stanie walczyć. Nikt nie będzie miał u nas łatwo – zapewnił trener Mateusz Markiewicz.

Dla trampkarzy młodszych była to druga w sezonie wygrana. Po trzech kolejkach II ligi mają na koncie 4 punkty (wygrana z GKS-em, remis ze Skrą Częstochowa, porażka z Piastem Gliwice). Kolejny mecz – za tydzień na wyjeździe z UKS-em Ajax Częstochowa.

II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2 (2006)
BS Polonia Bytom – GKS Katowice 3:2 (2:1)
1:0 – Cichowlas, 1:1, 2:1 – Jurkowski, 3:1 – Hullin (karny), 3:2.

BS Polonia Bytom: Zagórski – Reszke, Pachoński, Cichowlas, Nowak, Jurkowski, Wilk, Wąsek, Streicher, Jaworski, Hullin oraz Bajerkiewicz, Skórka, Cichy, Witek, Olszewski, Kupijaj..
Trener Mateusz MARKIEWICZ.

Dodajmy, że swój mecz przy Piłkarskiej rozgrywali także juniorzy młodsi BS Polonii, pokonując Concordię Knurów 4:1. Więcej szczegółów wkrótce.