Akademia. Środowe granie

Trzy nasze drużyny młodzieżowe rozegrały swoje mecze w środę. Zapraszamy na krótki raport z tych spotkań.

Zespół juniorów młodszych w spotkaniu o pierwsze miejsce III ligi wojewódzkiej niestety uległ ekipie Piasta Gliwice, mimo że prowadził do przerwy różnicą dwóch bramek. – Czujemy ogromny niedosyt po tym spotkaniu, bo w pierwszej akcji drugiej połowy tracimy bramkę, która napędza rywali, gliwiczanie łapią wiatr w żagle i po chwili jest już 2:2. Nasi zawodnicy trochę się przestraszyli takiego naporu gości. Potem gra zrobiła się bardzo otwarta – obie ekipy miały swoje szanse i wynik mógł się przechylić w jedną, albo w drugą stronę. To jednak Piast strzelił w ostatniej akcji spotkania zwycięskiego gola. Zabrakło zdecydowanie koncentracji zaraz na początku i na końcu drugiej części gry. Tym bardziej szkoda, bo zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, mieliśmy okazje na trzecią i czwartą bramkę, które powinniśmy wykorzystać i kontrolować w spokoju spotkanie – mówił rozżalony trener bytomian, Daniel Sroka.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi “Poloniści” z rocznika 2009. W IV lidze okręgowej podopieczni Andrzeja Buchcika pokonali zespół z Radzionkowa i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy remis w sezonie 19/20 stał się za to udziałem drugiej drużyny orlików, którzy podzielili się punktami z APN-em II Olimpią Piekary Śląskie (7:7).

Jeszcze dziś swoje spotkanie rozegra zespół orlika młodszego. O godz. 17 mecz wyjazdowy z GKS-em Rozbark.

III liga wojewódzka (B1 2003/04)
BS Polonia Bytom – GKS Piast II Gliwice 2:3 (Fornalczyk 6, Bardl 24 – Świetlicki 46, 90+2, Migus 51)
Polonia: Subczyński, Kozicki, Wawrzinossek, Szczypiński, Pytel, Bobiński, Fornalczyk, Wójcik, Bardl, Pryga, Garbas, Maśnica, Mieczkowski, Drzewiecki oraz Ściański, Smołka, Ulaszek, Czauderna.
Trenerzy: Kamil RAKOCZY, Daniel SROKA.