Porażka na zakończenie ligi, o której nikt nie będzie pamiętał. BS Polonia Bytom – KS Unia Racibórz 2:3 (0:0) 30 kolejka Haiz IV

W zakończonym przed chwilą spotkaniu ostatniej 30 kolejki Haiz IV ligi Polonia Bytom przegrała 2:3 (0:0) na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie Unią Racibórz. Tym samym niebiesko-czerwoni zakończyli ligowy sezon z 64 punktami na koncie, ostatecznie wyprzedzając drugi w tabeli Bełk przewagą 7 punktów. Już za tydzień 16 czerwca o godz. 17:00 zmierzymy się na własnym stadionie w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do III ligi z Ruchem Radzionków.

Spotkanie rozpoczęło się w spokojnym, wręcz wakacyjnym tempie. W naszej drużynie doszło zgodnie z oczekiwaniami do kilku zmian. Szansę gry od pierwszej minuty dostali między innymi Pośpiech, Czypionka, czy też Wojtkowiak. Jedyną groźną sytuację bytomianie stworzyli sobie za sprawą Wojtkowiaka, który przegrał pojedynek sam na sam z Adamcem. Do przerwy zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Po przerwie na boisku zameldowali się Markowski, Radzewicz oraz Lachowski. Zmiany miały natychmiastowe odzwierciedlenie na grę naszej drużyny. W 51 minucie Lachowski dograł do idealnie wbiegającego z boku Radzewicza, który idealnie wyłożył piłkę Wojtkowiakowi, któremu pozostało skierowanie futbolówki do pustej bramki. W 59 minucie goście za sprawą Domina odpowiedzieli, wyrównując stan spotkania na 1:1. 10 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Szal, przez co poloniści ostatnie 20 minut zmuszeni byli grać w “10”. Niespodziewanie to nasi zawodnicy nadal posiadali absolutną przewagę, którą przekuli w bramkę. W 75 minucie ponownie Radzewicz dograł na głowę tym razem Markowskiego, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Gdy wszyscy na stadionie wyczekiwali końca spotkania, niespodziewanie ostatnie minuty należały do walczących o życie gości. Najpierw w 86 minucie Woniakowski doprowadził do wyrównania, aby minutę później wyprowadzić Unię na prowadzenie, którego goście nie oddali do końca spotkania. Tym samym Unia Racibórz dzięki korzystnym rezultatom w pozostałych spotkaniach, utrzymała się w Haiz IV lidze. Przed nami najważniejsze spotkania tego sezonu. Za tydzień w sobotę 16 czerwca o godz. 17:00 zmierzymy się pierwszym spotkaniu barażowym o awans do III ligi z Ruchem Radzionków.

BS Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 13. Mróz Wojciech (Kpt.) 46′ (14. Radzewicz Marcin), 30. Radkiewicz  Norbert 46′ (10. Markowski Krzysztof), 9. Szal Michał, 27. Skrzypiński Dawid – 24. Czypionka Marcel, 28. Dudek Sebastian 56′ (4. Stachoń Kacper), 7. Pośpiech Tomasz 74′ (16. Lewicki Szymon), 22. Kowalczyk Arkadiusz 59′ (2. Fornalczyk Mariusz), 5. Hałgas Krzysztof 46′ (23. Lachowski Marcin) – 21. Wojtkowiak Szymon 54′ (19. Giełażyn Bartosz).

Zawodnicy rezerwowi: 2. Fornalczyk Mariusz, 4. Stachoń Kacper, 10. Markowski Krzysztof, 14. Radzewicz Marcin, 16. Lewicki Szymon, 19. Giełażyn Bartosz, 23. Lachowski Marcin.

Trenerem Polonii jest Jacek Trzeciak.

KS Unia Racibórz:

1. Adamiec Marek – 17. Łątkowski Kamil, 22. Gałecki Szymon, 4. Mizia Marcin, 6. Zapotoczny Łukasz 80′ (8. Woniakowski Paweł) – 7. Prusicki Marek, 9. Tront Kamil, 10. Chałupiński Rafał, 14. Remień Bartosz, 11. Domin Jonatan 69′ (2. Czerepak Dominik) – 15. Kocot Mateusz 90′ (3. Wowra Mateusz).

Zawodnicy rezerwowi: 31. Pluta Aleksander, 8. Woniakowski Paweł, 3. Wowra Mateusz, 2. Czerepak Dominik, 21. Trzęsiński Mateusz, 16. Migus Dawid, 19. Łagosz Bartosz.

Trenerem drużyny z Raciborza jest Krzysztoporski Paweł.