Chwastek: Rozwaga góruje w naszej szatni

Zwycięstwa z Pniówkiem Pawłowice i Polonią-Stal Świdnica niewątpliwie podbudowały morale zespołu, utwierdzając podopiecznych Kamila Rakoczego w przekonaniu, że obrana strategia jest słuszna.

Przyznajmy to szczerze, mecz z Górnikiem II Zabrze też nie był zły w naszym wykonaniu pod względem ilości sytuacji podbramkowych i prowadzenia gry. Mimo remisu nie zwątpiliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną a w piłce tak się czasem po prostu zdarza. Przed sezonem różnie to bywa ale udowodniliśmy, że należy traktować nasz zespół z szacunkiem – przyznaje Robert Chwastek.

W pierwszej połowie w Świdnicy zespół szybko objął prowadzenie, jednak z biegiem czasu to gospodarze naciskali i doprowadzili do wyrównania. Odbiór może być taki, że trochę nas to uśpiło. Graliśmy z pełnym zaangażowaniem jednak spodziewaliśmy się, że na świeżości zespół ze Świdnicy w tej fazie meczu może atakować i dawać z siebie maksa. Ważne by zachować spokój i robić co swoje, co pokazała druga połowa meczu, która w pełni należała do nas. Liczy się szersza perspektywa i przekrój całego spotkania – dodaje pomocnik bytomian.
Robert Chwastek w Świdnicy pojawił się w 59. minucie spotkania i można zaryzykować stwierdzenie, że odmienił losy meczu. W 69. minucie idealnie obsłużył Krzysztofa Hałgasa a w 82. minucie po świetnym rajdzie prawą stroną ,,wystawił” Adamowi Żakowi idealną piłkę do skończenia akcji golem. Nasz zespół jest dobrze przygotowany, więc nie ryzykowałbym stwierdzenia, że wszedłem jako ten ,,świeży” na boisko względem reszty. W klubie jestem dobrze prowadzony, dobrze czułem się tego dnia, po prostu gdy trener decyduje o moim wejściu, robię co mogę żeby pomóc chłopakom, taka jest moja rola – mówi Chwastek.

W niedzielne popołudnie Polonia Bytom zagra z Ruchem Chorzów w Najstarszych Derbach Śląska. Robert Chwastek pochodzi z Chorzowa, w przeszłości był także zawodnikiem ,,Niebieskich”. Ten mecz to frajda ale nie tylko dlatego, że jestem z Chorzowa. To przede wszystkim utytułowany klub. Są to derby, jest drobny zastrzyk emocji ale też nie przesadzajmy. Taki mecz w tym sezonie to po prostu coś fajnego. Jesteśmy spokojni. Nie raz widziałem w innych zespołach, jak przed meczami szafki się rozwalało, adrenalina buzowała a potem 1. minuta a nie było jednego celnego zagrania i każdy wystraszony. Rozwaga góruje w naszej szatni – kończy Chwastek.

Spotkanie z Ruchem Chorzów odbędzie się 13 września o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu. Bilety na ten mecz zostały wyprzedane, jednak nie oznacza to, że nie będziecie mogli być z drużyną. Przygotowaliśmy specjalną transmisję pay per view z komentarzem na żywo i gośćmi w studiu. W celu zakupu, przejdź w poniższy link: