Częstochowa zdobyta. Polonia pewnie i wysoko wygrywa z rezerwami Rakowa Częstochowa 5:1

Niebiesko-czerwoni bez problemu zdobyli kolejny komplet punktów w rozgrywkach Haiz IV ligi. Podopieczni Marcina Domagały pewnie pokonali rezerwy Rakowa Częstochowa 5:1 (3:0). Bramki dla Polonii zdobywali Lachowski, Buchcik oraz trzykrotnie Giełażyn, dla którego była to już piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Dla gospodarzy bramkę z rzutu karnego zdobył Adam Czerkas.

Trener Marcin Domagała nie eksperymentował w starciu przeciwko rezerwom Rakowa Częstochowa, wystawiając identyczną jedenastkę jak przed tygodniem w Dąbrowie Górniczej. Wybrańcy sztabu szkoleniowego Polonii nie zawiedli i tym razem. Niebiesko-czerwoni od początku spotkania przejęli zdecydowaną inicjatywę. W 6 minucie spotkania rzut rożny wykonywany przez Szkatułę na bramkę zamienił kapitan Polonii – Marcin Lachowski. Bytomianie nie mieli zamiaru zaprzestać na zdobyciu jednej bramki. Kolejne minuty należały już do Bartka Giełażyna, który dwukrotnie pokonywał bramkarza gospodarzy w 19 i 21 minucie spotkania. W pierwszej części spotkania nasi zawodnicy mogli pokusić się o wyższe prowadzenie, jednak doskonałych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali Musiolik oraz Giełażyn.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Polonii. Przemysław Szkatuła w 50 minucie spotkania uderzył z ostrego kąta w słupek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 65 minucie, gdyż gospodarze zdobyli bramkę po strzale z rzutu karnego, pewnym egzekutorem okazał się Dawid Czerkas. Zawodnicy Polonii wyraźnie podrażnieni odpowiedzieli natychmiastowo. Najpierw Giełażyn dołożył trzecią swoją bramkę w dzisiejszym spotkaniu, w końcu Buchcik strzałem głową ustalił wynik spotkania na 5:1 dla naszej drużyny. W końcówce spotkania nasi zawodnicy mieli co prawda jeszcze okazje do zdobycia kolejnych bramek, jednak brakowało precyzji w wykończeniu akcji lub doskonale na posterunku spisywał się Kacper Trelowski.

Niebiesko-czerwoni z kompletem 12 punktów pewnie przewodzą w tabeli Haiz IV ligi. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Górnik Piaski, z którym zmierzymy się w niedzielę 2 września na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3 o godzinie 17:00.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 5. Ganczarczyk Marcin, 23. Lachowski Marcin, 29. Buchcik Andrzej 76′ (15. Kubik Sebastian) – 9. Matusiak Łukasz, 8. Bębenek Norbert 67′ (21. Hałgas Krzysztof), 14. Szkatuła Przemysław, 24. Budzik Dominik – 27. Musiolik Sławomir 80′ (17. Skrzypiński Dawid), 10. Czernysz Jarosław 60′ (18. Borycka Maciej), 19. Giełażyn Bartosz.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 15. Kubik Sebastian, 21. Hałgas Krzysztof, 13. Czypionka Marcel, 22. Wojtkowiak Szymon, 18. Borycka Maciej, 17. Skrzypiński Dawid.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Raków II Częstochowa:

1. Trelowski Kacper – 3. Krzyżak Oskar 80′ (14. Kosin Jakub), 5. Kościelny Kamil, 4. Mesjasz Adam, 8. Listkowski Marcin – 6. Nojszewski Karol, 13. Zebik Michał 46′ (2. Jargosz Dawid), 17. Theus Aleksander, 11. Kaczmarek Mateusz 46′ (18. Budnicki Jakub)- 7. Wróblewski Franciszek 60′ (19. Hajdacz Mikołaj), 10. Czerkas Adam.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Gruner Marcel, 18. Budnicki Jakub, 29. Danilczyk Dawid, 19. Hajdacz Mikołaj, 14. Kosin Jakub, 2. Jargosz Dawid, 9. Radecki Daniel.

Trenerem drugiej drużyny Rakowa jest Kuźma Tomasz.