Czy Górnik sypnie niebiesko-czerwonym piaskiem w tryby? Sobota 13 kwietnia godz. 17:00 Górnik Piaski – Polonia Bytom.

W sobotnie popołudnie niebiesko-czerwoni pojadą do Czeladzi, aby zmierzyć się z miejscową drużyną Górnika Piaski. Podopieczni trenera Marcina Domagały posiadają 6 punktów przewagi nad drugą w ligowej tabeli Wartą Zawiercie, z którą zmierzymy się już za dwa tygodnie. Nim jednak dojdzie do starcia z wiceliderem rozgrywek, czeka nas starcie na ciężkim boisku Górnika Piaski. Czy zespół gospodarzy “sypnie nam piaskiem w tryby” i zatrzyma serię Polonii Bytom?

Bieżący tydzień był dla zawodników Polonii okresem wytchnienia i spokoju. Niebiesko-czerwoni mogli w spokoju przygotować się w tygodniowym mikrocyklu do starcia z drużyną Górnika, gdyż w środku tygodnie nie czekało na nich żadne starcie pucharowe. Nie oznacza to jednak, że jutro czeka nas łatwa przeprawa z drużyną prowadzoną przez trenera Krzysztofa Kiełba. Przed tygodniem, po serii wysokich zwycięstw, poloniści spotkali się z młodym zespołem Rakowa Częstochowa, który postawił bytomianom twarde warunki. Co prawda zespół Polonii udanie rozpoczął spotkanie, ponieważ już w 5 minucie za sprawą pewnie egzekwowanej “jedenastki” na prowadzenie wyprowadził nas kapitan bytomian – Marcin Lachowski, jednak już 5 minut później niespodziewanie goście odpowiedzieli bramką, którą zdobył Adam Czerkas. Na szczęście w drugiej części spotkanie to nasz zespół panował i dzielił na boisku przy ul. Frycza Modrzewskiego. Zwycięską bramkę zdobył nie kto inny, jak.. Marcin Lachowski, który nie zatrzymuje się w tym roku i praktycznie w każdym spotkaniu powiększa swój dorobek bramkowy.

Zespół Piasków, a więc z dzielnicy Czeladzi rundę rozpoczął z nowym trenerem u sterów – Krzysztofem Kiełbem. Tej wiosny Górnik zdobył już 4 oczka, remisując z drużyną Sarmacji Będzin oraz wygrywając z Zielonymi Żarki. Przed tygodniem zespół z Czeladzi wybrał się na wyjazdowe starcie do Dąbrowy Górniczej i musiał uznać wyższość drużyny Unii, która wygrała 2:1. Tym samym nasz jutrzejszy przeciwniki znajduje się na 14 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów na koncie.

W rundzie jesiennej zespół Górnika Piaski przegrał w Bytomiu aż 4:0, jednak worek z bramkami rozwiązał się dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy niebiesko-czerwoni pewnie wykonali rzut karny podyktowany dla naszej drużyny. Jak będzie jutro? Czy ponownie nasz zespół bez problemów upora się z drużyną Górnika, a może to gospodarze sprawią sensację? O tym wszystkim przekonamy się już jutro około godziny 19:00, gdy zakończy się zaplanowane na 17:00 spotkanie pomiędzy naszymi drużynami. Informujemy, iż jutrzejsze starcie Górnik Piaski – Polonia Bytom odbędzie się bez udziału kibiców, zapraszamy więc na relację live, którą śledzić będzie można za pośrednictwem naszego kanału na Facebooku.

Sobota godzina 17:00 Górnik Piaski – BS Polonia Bytom 20 kolejka Haiz IV ligi w sezonie 2018/2019. Spotkanie sędziować będzie Wiktor Urbańczyk.