Derbowa porażka w Tychach

Polonia Bytom przegrała z GKS-em w Tychach 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu 4. kolejki II ligi, rozegranym o godzinie 19:30.

GKS Tychy – Polonia Bytom 2:1 (1:0)

Derbowe starcie na nowym obiekcie w Tychach, zapowiadane było jako jedno z ważniejszych piłkarskich wydarzeń  w regionie. Na trybunach rekord frekwencji nowej II ligi a na boisku walka o komplet punktów.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie stwarzali sobie stuprocentowych okazji do zdobywania bramek. Polonia rozpoczęła nerwowo, lecz z każdą minutą bytomianie łapali rytm gry. Gdy wydawało się, że bramka dla Polonii będzie kwestią czasu, świetne podanie ze środka pola otrzymał Łukasz Grzeszczyk, który bez zastanowienia huknął lewą nogą nie do obrony, ponad Dawidem Gargaszem. Polonia ruszyła do odrabiania strat i w 30 minucie powinna była remisować. Michał Zieliński trochę przypadkowo otrzymał piłkę tuż przed polem bramkowym i w stuprocentowej sytuacji uderzył w sam środek bramki, gdzie Florek nogą zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Polonia miała optyczną przewagę, dążyła do wyrównania, świetne uderzenia Krysiana i Lachowskiego z trudem parował Florek, lecz pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem gospodarzy.

Drugą połowę, podopieczni Jacka Trzeciaka również rozpoczęli z większym animuszem. Niestety, w 51 minucie, po wydawałoby się niegroźnym uderzeniu Radzewicza, piłka zaskoczyła Gargasza i zatrzepotała w siatce. To wyraźnie podcięło niebiesko-czerwonym skrzydła, którzy jednak nie rezygnowali ze starań o bramkę kontaktową. Ta sztuka udała się dopiero w 86 minucie, kiedy to nieporozumienie defensywy z golkiperem tyszan, sprytnie wykorzystał Dawid Cempa, który głową przelobował bramkarza. Czasu, było już jednak za mało i mimo starań, Polonia nie doprowadziła do remisu.

Bramki: Grzeszczyk(24), Radzewicz(51) – Cempa(86).

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Mączyński – Błanik (Duda 79′), Glanowski, Bukowiec, Dymowski (Szczęsny 83′), Radzewicz (Wodecki 90′) – Grzeszczyk.

Polonia: Gargasz – Trznadel (Mańkowski 84′), Broniewicz, Malec – Grube (Michalak 80′), Zalewski, Krysian (Pączko 56′), Lachowski, Michalik, Kutarba – Zieliński (Cempa 67′).

Żółte kartki: Błanik, Bukowiec, Grzeszczyk, Bukowiec – Broniewicz.

Sędziował: Michał Grocki (Warszawa).

Widzów: 8197.