“Do młodzieży świat należy”. Iskra Połomia – Polonia Bytom 2:5 (1:3)

Dwanaście debiutów, pięć strzelonych bramek, a także bramka strzelona przez 15-latka! Lepiej nie mogła się ułożyć I runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom w wykonaniu Polonii Bytom, której skład na dzisiejszy mecz z Iskrą Połomia złożony był głównie z wychowanków Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni wygrali 5:2 (3:1) i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Debiutanci w postaci Dominika Brzozowskiego, Denisa Pytla, Denisa Sojki, Grzegorza Ochwata, Jakuba Wróbla, Kamila Szczypińskiego, Kajetana Frankowskiego oraz Denisa Bardla rozpoczęli środowe starcie pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom od pierwszej minuty. Młodzieżowcy, wśród których zdecydowana większość to wychowankowie klubowej akademii w pierwszych 45 minutach zdominowali przedstawiciela bytomskiej klasy A, chociaż… Spotkanie rozpoczęło się od sensacyjnie zdobytej bramki przez gospodarzy już w 8 minucie spotkania. Stracona bramka podziałała mobilizująco na bytomską młodzież, która ruszyła do ataku. Już w 10 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Wróbel i wpakował piłkę do siatki, dając wyrównanie “Królowej Śląska”. Popisy bytomskiej młodzieży zza stadionu oglądała grupa kibiców Polonii, która kilkukrotnie zaakcentowała swoją obecność w Połomii. W 21 minucie było już 2:1 dla Polonii, a na listę strzelców wpisał się 17-letni Denis Bardl, który z bliska wykończył zespołową akcję całej drużyny. W 35 minucie kolejny 17-latek zapisał się w notesie sędziego. Kamil Szczypiński strzałem głową do pustej bramki wyprowadził naszą drużynę na dwubramkową przewagę. Do przerwy Polonia pewnie prowadziła 3:1, a to pozwoliło trenerowi Kamilowi Rakoczemu na kolejne roszady w składzie i sukcesywne wprowadzanie 15-latków z rocznika 2005, którzy na ławce czekali na swoją szansę.

Od 46 minuty spotkania na boisku oglądaliśmy już 15-letniego Kamila Sęka, który zmienił na placu gry zakontraktowanego w ostatnich dniach Kajetana Frankowskiego. Co prawda druga połowa ponownie rozpoczęła się od trafienia dla gospodarzy, którzy przez moment poczuli szansę, aby sprawić sensację, jednak w 70 minucie spotkania Jakub Wróbel fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego odebrał nadzieje gospodarzy na korzystny wynik. Rezultat spotkania na 5:2 ustalił 15-letni Kamil Sęk, który zakończył świetną akcje Grzegorza Ochwata i wprowadzonego w drugiej połowie kolejnego 15-latka – Mateusza Anklewicza. Poza wspomnianymi zawodnikami z dobrej strony pokazali się także Miłosz Pryga oraz Dawid Froncek, czyli kolejni młodzi, 15 i 16-latkowie w talii trenera Rakoczego. Warto odnotować, iż bytomską młodzieżą w pierwszej połowie na pozycji defensywnego pomocnika sterował Wojciech Mróz, a jego rolę w drugiej połowie przejął Jakub Belica.

Ostatecznie młodzi niebiesko-czerwoni wywalczyli awans do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, a tam będą zapewne wypatrywać kolejnego rywala, a co za tym idzie kolejnych szans występów w pierwszej drużynie. Za dzisiejszy występ należy pochwalić wszystkich zawodników naszej drużyny, którzy pokazali, że w młodzieży siła!