Drugi letni sparing na plus. Polonia – Szczakowianka 6:2 (2:1)

Polonia Bytom wygrała 6:2 (2:1) drugi mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym ze Szczakowianką Jaworzno, rozegrany dziś o godzinie 18:00.

Pierwsze minuty niespodziewanie były dosyć wyrównane, lecz po kwadransie Poloniści coraz mocniej zaczęli zaznaczać swoją przewagę. Potwierdzeniem tego była bramka Damiana Celucha w 17. minucie. Cztery minuty później mogło być już 2:0, jednak uderzenie Marka Krotofila z dystansu wylądowało na poprzeczce. 29. minuta to kontratak przyjezdnych rozprowadzony prawą stroną, który dał wyrównanie. Skrzydłowy Szczakowianki płasko dośrodkował wzdłuż bramki, a cała akcja została bardzo dobrze zamknięta przez nadbiegającego zawodnika gości. W 42. minucie dał o sobie przypomnieć Daniel Iwanek, który wdarł się przebojem w pole karne rywali, a następnie zagrał do Dawida Krzemienia. Ten wyłożył piłkę Michałowi Płonce, który z wielkim spokojem wyprowadził zespół na prowadzenie tuż przed przerwą.

Na drugą odsłonę spotkania nasz zespół wyszedł w zasadzie kompletnie odmieniony. Z wyjściowej jedenastki na placu gry pozostał jedynie bramkarz oraz napastnik. Mimo zgoła innych personaliów, styl Polonistów się nie zmienił. Zaledwie dwie minuty od wznowienia meczu po przerwie kapitalnie z lewego skrzydła zszedł w pole karne rywali Alan Jaworski, a następnie kopnął w kierunku bramki rywala. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z defensorów, czym zmyliła bramkarza i wpadła do siatki Szczakowianki po raz trzeci. Czwarty gol Polonistów padł za sprawą Patryka Stefańskiego, który umiejętnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika i bardzo mocnym uderzeniem po krótkim słupku nie dał szans na udaną interwencję. Pięć minut później podopieczni Pawła Cygnara rozprowadzili kolejny dobry kontratak zakończony drugim trafieniem dla swojego zespołu. W grze Polonii było jednak widać głód bramek, skutkiem czego w 86. minucie byliśmy świadkami trafienia numer pięć. Po raz kolejny przebojowo w pole karne wszedł Jaworski, tym razem jednak został nieprzepisowo zatrzymany przez defensora. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Stefański i pewnie zamienił karnego na gola. Dobry występ Jaworskiego został zwieńczony jego drugim trafieniem w 88. minucie. Alan był bardzo czujny przy wyprowadzaniu piłki od tyłu przez rywali, dzięki czemu przechwycił futbolówkę i pewnym uderzeniem z dystansu umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później był nawet bliski hat-tricka, lecz w dogodnej sytuacji jego strzał lewą nogą był nieznacznie niecelny. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Kamila Rakoczego w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Kolejna gra kontrolna już w najbliższą sobotę przeciwko Wieczystej Kraków.

Mecz Kontrolny
Polonia Bytom – Szczakowianka Jaworzno 6:2 (2:1)

Bramki: 17′ Celuch, 42′ Płonka, 47′ Jaworski, 68′ Stefański, 86′ Stefański, 88′ Jaworski – 29′, 73′

Polonia Bytom: Wrzosek – Wójcik (46′ Wróbel), Bedronka (46′ Belica), Krotofil (46′ Górka), Hałgas (46′ Frankowski) – Wuwer (46′ Konieczny), Stefański (46′ zawodnik testowany), Krzemień (46′ Piontek), Płonka (46′ Anklewicz), Iwanek (46′ Jaworski) – Celuch (65′ Stefański).