Fenomenalne trafienie Lachowskiego daje zwycięstwo w Grodźcu! RKS Grodziec – Polonia Bytom 1:2 (1:1).

Z tarczą z Będzina wyjeżdżają podopieczni trenera Marcina Domagały, którzy w 14 kolejce Haiz IV ligi pokonali trzeci w tabeli RKS Grodziec. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Andrzej Buchcik oraz Marcin Lachowski. Dla gospodarzy trafienie zaliczył Kamil Zalewski. Trafienie kapitana drużyny zaliczyć należy do trafień z serii “stadiony świata”. Dzięki dzisiejszej wygranej, przy jednoczesnej porażce drużyny ze Świętochłowic, nasi zawodnicy powrócili na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej Haiz IV ligi, na pozycję lidera rozgrywek.

Starcie z drużyną prowadzoną przez Bartosza Kubisę zapowiadane było jako hit 14 kolejki Haiz IV ligi. Niebiesko-czerwoni, a więc wicelider rozgrywek udali się do Będzina, aby zmierzyć się z trzecim w tabeli RKS-em Grodziec. W drużynie Polonii w podstawowym składzie pojawił się Bartosz Giełażyn, który ostatnie spotkania rozpoczynał z ławki rezerwowych. Miejsce w “11” utrzymali Marcel Czypionka oraz Andrzej Buchcik, którzy przed tygodniem rozegrali bardzo dobre spotkanie z Gwarkiem Ornontowice.

Pierwsze minuty spotkania należały do niebiesko-czerwonych, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie w spotkaniu. Z rzutu rożnego kolejny raz w tym sezonie idealnie zacentrował Przemysław Szkatuła, a do piłki w środku pola karnego dopadł Andrzej Buchcik, który potężnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Bytomianie po strzeleniu bramki próbowali kontrolować przebieg spotkania, jednak gospodarze z minuty na minutę coraz groźniej zagrażali bramce Wierzbickiego. W końcu w 23 minucie spotkania gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, idealnie dograną piłkę uderzył najlepszy snajper Grodźca – Kamil Zalewski, który zanotował 13 trafienie tej jesieni. Gospodarze za wszelką cenę po strzelonej bramce chcieli dołożyć drugie trafienie. Bardzo aktywny Stanisławski raz po raz zagrażał bramce Polonii, jednak jego starania nie przynosiły oczekiwanych przez gospodarzy efektów. Mimo to nasi zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania, a kolejna bramka dla Polonii zdawała się być kwestią czasu.

Druga połowa obfitowała w walkę, a także liczne, niewykorzystane sytuacje zarówno ze strony gospodarzy, jak i gości. W tej wymianie ciosów zdecydowanie bliżej kolejny trafień byli nasi zawodnicy. Najlepszą okazję do strzelenia bramki poloniści mieli za sprawą wprowadzonego w drugiej części spotkania Jarosława Czernysza, który w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać Przemysława Popczyka. Dobre okazje do strzelenia bramki miał także Krzysztof Hałgas, niestety żadna z jego prób nie znalazła drogi do siatki. Co nie udało się naszym skrzydłowym, udało się kapitanowi Polonii. W 84 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla naszej drużyny w odległości ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Marcin Lachowski, który niesamowitym strzałem z serii “stadiony świata” uzyskał prowadzenie dla Polonii, którego nasi zawodnicy nie oddali już do końca spotkania. Bytomianie zagrali bardzo dobre spotkanie, pokazując, że końcówka w ich wykonaniu jest wprost piorunująca.

Niebiesko-czerwoni wygrywając starcie z Grodźcem na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej rozgrywek Haiz IV ligi mają 34 oczka na swoim koncie. W równocześnie rozgrywanym spotkaniu Unia Dąbrowa Górnicza wygrała na Lipinach ze Śląskiem Świętochłowice 2:1, dzięki czemu to nasza drużyna melduje się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli z przewagą dwóch oczek nad Świętochłowicami. Za tydzień czeka nas mecz jesieni w Haiz IV lidze. Na własnym boisku podejmować będziemy Śląsk Świętochłowice. Nasi zawodnicy przy ewentualnym zwycięstwie mogą powiększyć przewagę nad naszym najgroźniejszym rywalem do 5 oczek. Spotkanie ze Śląskiem rozegrane zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 13:30.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 29. Buchcik Andrzej, 30. Radkiewicz Norbert, 24. Budzik Dominik, 14. Szkatuła Przemysław – 9. Matusiak Łukasz 81′ (8. Bębenek Norbert), 23. Lachowski Marcin 90′ (3. Przybylski Mariusz), 27. Musiolik Sławomir, 7. Pośpiech Tomasz 46′ (10. Czernysz Jarosław), 13. Czypionka Marcel 70′ (18. Borycka Maciej) – 19. Giełażyn Bartosz 59′ (21. Hałgas Krzysztof).

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 10. Czernysz Jarosław, 8. Bębenek Norbert, 21. Hałgas Krzysztof, 3. Przybylski Mariusz, 15. Kubik Sebastian, 18. Borycka Maciej.

Trenerem Polonii jest Domagała Marcin.

RKS Grodziec:

1. Popczyk Przemysław – 24. Błach Łukasz, 25. Domański Paweł, 4. Garczarczyk Bartosz 50′ (2. Otwinowski Rafał), 5. Mrozek Alexander – 8. Stefański Sebastian, 6. Bochenek Kamil, 17. Koch Grzegorz 79′ (16. Barchan Bartosz), 9. Zalewski Kamil – 14. Nawrocki Bartosz, 11. Stanisławski Rafał 70′ (7. Baran Adam).

Zawodnicy rezerwowi: 23. Merda Bartosz, 10. Krzos Paweł, 22. Wilk Igor, 20. Bzura Przemysław, 7. Baran Adam, 2. Otwinowski Rafał, 16. Barchan Bartosz.

Trenerem drużyny z Grodźca jest Kubisa Bartosz.