Foto-Higiena Błyskawica Gać – Polonia Bytom 1:5 (1:5)

Polonia Bytom wygrała wyjazdowe spotkanie z Foto-Higieną Gać 5:1 (5:1) w ramach 14. kolejki rozgrywek III Ligi Grupy III, rozegrane o godzinie 14:30.

Poloniści zapowiadali, że będą chcieli zmazać plamę po ostatnim okresie, w którym zanotowali dwie porażki w trzech spotkaniach. Ta sztuka z całą pewnością się udała, goście od razu wzięli się do roboty i narzucili Foto-Higienie swój styl gry. Już w 10. minucie Adama Żaka dostrzegł w polu karnym Patryk Stefański, a napastnik Niebiesko-Czerwonych otworzył wynik spotkania uderzeniem z głowy. Ledwie cztery minuty później kapitalną asystę zanotował inny pomocnik Polonii. Filip Żagiel obsłużył Żaka podaniem z tzw. „krzyżaka”, a Adam po niespełna kwadransie mógł cieszyć się dwoma trafieniami. W 23. minucie odpowiedzieli gospodarze. Marcin Przybylski popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem, który po odbiciu się od poprzeczki wpadł do bramki gości. Dominik Brzozowski wobec tak silnego i precyzyjnego uderzenia był bezradny. Mimo utraty bramki kontaktowej, podopieczni Kamila Rakoczego w dalszym ciągu dominowali na boisku, już w 30. Minucie bytomianie zdobyli swoją trzecią bramkę. Najpierw strzał Żaka bardzo dobrze wybronił Michał Bodys, jednak do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Dawid Krzemień, który z ostrego kąta zdołał zmieścić piłkę między bramkarzem gospodarzy a słupkiem. Polonia nie zwalniała tempa i już dwie minuty później bramkę głową zdobył Filip Żagiel. 37. minuta to kapitalna akcja indywidualna Krzysztofa Hałgasa. Obrońca gości odważnie wszedł między dwóch defensorów zespołu z Gaci i wyłożył piłkę na trzeci metr do osamotnionego Stefańskiego, który bez problemów strzelił w tym meczu piątą bramkę dla bytomian.

Druga część spotkania była znacznie spokojniejsza od pierwszej. Było widać, że gospodarze utracili wiarę w korzystny rezultat na czym ucierpiało tempo gry. Długimi momentami piłka była rozgrywana w środkowym sektorze boiska, z dala od obu bramek. Klarowne sytuacje mogliśmy policzyć na palcach jednej ręki. Bliski hat-tricka był Adam Żak, bytomski super-snajper w 69. minucie przedryblował obrońcę Foto-Higieny, lecz próba przelobowania golkipera okazała się nieudana, Bodys zdołał złapać tą piłkę i zanotować udaną interwencję. W 71. minucie natomiast Brzozowskiego postraszył z daleka Maciej Matusik. Bramkarz Polonii jednak poradził sobie z nieprzyjemnym strzałem przy samym słupku i zdołał sparować uderzenie do boku. Polonia Bytom tym samym zaliczyła szóste wyjazdowe zwycięstwo na siedem spotkań, które pozwoliło bytomianom awansować na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Polonia Bytom 1:5 (1:5)

Bramki: 23’ Przybylski – 10’ Żak, 14’ Żak, 30’ Krzemień, 32’ Żagiel, 37’ Stefański

Polonia Bytom: Brzozowski – Budzik (66’ Belica), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas (66’ Wróbel) – Konieczny (72’ Wójcik), Frankowski (79’ Ochwat), Żagiel, Stefański (79’ Chwastek), Krzemień – Żak

Foto-Higiena Błyskawica Gać (skład wyjściowy):  Bodys – Bujakiewicz, Wdowiak, Matusik, Stachowski – Krzymiński, Nahrebecki, Krzyśków, Jarczak – Przybylski, Piórecki

Żółte kartki: Krzyśków, Tylki, Tarnov, Piątek, – Czajkowski, Rakoczy (sztab), Konieczny, Wójcik, Belica