GKS Radziechowy-Wieprz lepszy w rzutach karnych. Niebiesko-czerwoni odpadają z rozgrywek o Puchar Polski.

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 podopieczni trenera Marcina Domagały przed spotkaniem ligowym z Przemszą Siewierz zmierzyli się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom z Szombierkami Bytom. Wtedy lepsi w serii rzutów karnych okazali się nasi zawodnicy. Dzisiaj ponownie kilka dni przed starciem z Przemszą nasz zespół rozegrał serię rzutów karnych w 1/4 Pucharu Polski, niestety tym razem nie mieliśmy tyle szczęścia. GKS Radziechowy-Wieprz okazał się w serii rzutów karny lepszy i wygrał 5:3. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1.

Spotkanie z Radziechowym rozpoczęło się idealnie dla naszych zawodników. Już w pierwszej akcji zobaczyliśmy bramkę dla naszej drużyny. Prawą stroną przebojem ruszył Mariusz Fornalczyk, po czym piłka spadła pod nogi Patryka Stefańskiego, który strzałem po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to kolejne ataki niebiesko-czerwonych, niestety próby Stefańskiego, a także Borycki i Fornalczyka spełzły na niczym. Goście próbowali się odgryźć drużynie Polonii i udało im się to w 27 minucie spotkania, gdy po zamieszaniu po stałym fragmencie gry Tomasz Janik trafił do bramki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Lachowski, co od razu miało wpływ na przyspieszenie gry naszej drużyny. Niestety żadna z akcji bytomian w regulaminowym czasie gry nie przyniosła oczekiwanych efektów. Nierozstrzygnięte 90 minut sprawiło, że czekała nas dogrywka w systemie 2×15 minut. Dogrywka, tak jak i regulaminowy czas gry nie przyniosła efektów i czekała nas seria rzutów karnych. “Jedenastki” lepiej wykonywali goście, którzy ostatecznie wygrali 5:3. W naszej drużynie karne wykorzystali Wojciech Mróz, Patryk Stefański oraz Maciej Borycka. Rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Hałgas. Drużyna z Radziechowych awansowała do 1/2 Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 3. Dyszy Bartosz, 9. Matusiak Łukasz, 20. Skrzypiński Kamil, 13. Mróz Wojciech – 21. Hałgas Krzysztof, 22. Fornalczyk Mariusz 46′ (7. Pośpiech Tomasz), 11. Makowski Piotr 46′ (23. Lachowski Marcin), 29. Buchcik Andrzej 46′ (15. Kubik Sebastian), 8. Borycka Maciej – 16. Stefański Patryk.

Rezerwowi: 31. Solik Kamil, 5. Ganczarczyk Marcin, 7. Pośpiech Tomasz, 15. Kubik Sebastian, 18. Lewicki Szymon, 23. Lachowski Marcin.

GKS Radziechowy-Wieprz:

1. Byrtek Łukasz – 5. Studencki Marcin, 23. Widełka Adrian, 10. Byrtek Marcin, 7. Byrtek Szymon – 18. Franusik Mikołaj 80′ (4. Barcik Wojciech), 19. Franusik Tomasz 60′ (15. Płaza Wojciech), 8. Janik Tomasz 105′ (30. Łukaszek Jakub), 6. Kubieniec Karol, 20. Krasny Jakub – 13. Dudka Marcin.

Rezerwowi: 4. Barcik Wojciech, 16. Stasica Mikołaj, 11. Śleziak Kacper, 30. Łukaszek Jakub, 15. Płaza Wojciech.

Polonia Bytom – GKS Radziechowy-Wieprz 1:1 (1:1) w rzutach karnych  3:5 – awans GKS Radziechowy-Wieprz

• 1′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 27′ Byrtek (GKS Radziechowy-Wieprz)

Spotkanie rozegrane zostało bez udziału publiczności.