Górnik II – Polonia 0:1. Wygrywamy w Zabrzu!

Niebiesko-Czerwoni wygrali w Zabrzu z rezerwami Górnika po golu Krzysztofa Hałgasa.

Protokół meczowy
4. kolejka III grupy III ligi
sobota, 24 sierpnia, godz. 17:00, stadion Sparty w Zabrzu-Mikulczycach, ul. Mickiewicza 66a

Górnik II Zabrze – Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 –
Hałgas, 55 min (głową)

Sędziował Paweł Dziopak (Tychy). Widzów 300.

Górnik II Zabrze: Loska – Pawłowski, Paluszek, Surowiec, Jaksik (58. Banaczek) – Kulanek, Baranowicz (58. Lukoszek) – Kamiński (65. Arnanson), Kubica, Eizenchart – Skiba (71. Kołodziejczyk).
Rezerwowi: Neugebauer, Nowakowski, Zawada.
Trener Marcin PRASOŁ.

Polonia Bytom: Gargasz – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas, Matusiak, Czernysz (78. Pośpiech), Konieczny (76. Czajkowski), Krzemień, Belica (62. Małecki), Lachowski (88. Makowski).
Rezerwowi: Wierzbicki, Fic, Makowski, Mróz.
Trener Kamil RAKOCZY.

Żółte kartki: Kulanek, Banaczek, Arnanson – Makowski, Pośpiech.

KONIEC. ZWYCIĘSTWO W ZABRZU!

90+2 – Żółtka dla Arnansona, Pośpiecha i… trenera Rakoczego.

90+1 – Żółtko dla Makowskiego.

90 – Jeszcze 3 minuty.

88 – Zmiana w Polonii – Makowski za Lachowskiego.

87 – Gorąco pod naszym polem karnym. Banaczek zablokowany, bomba Surowca przelatuje w bezpiecznej odległości od naszej bramki.

84 – Kontra Polonii. To była stuprocentowa sytuacja. Lachowski do Pośpiecha, ten mknie w pole karne Górnika, ale uderza fatalnie. Mógł albo lepiej przymierzyć, albo poszukać podaniem partnerów. Powinno być 2:0 i byłby spokój.

82 – Odpowiedź Polonii. Lachowski do Krzemienia, ten w polu karnym zablokowany.

78 – Trzecia zmiana w Polonii. Pośpiech za Czernysza.

77 – Górnik ma teraz inicjatywę. Dośrodkowanie Eizencharta niecelne i mamy chwilę oddechu.

76 – Druga zmiana w Polonii. Czajkowski za Koniecznego.

75 – I znowu uff… Kapitalna okazja Górnika. Kubica dogrywa do Paluszka, ten jest sam przed naszą bramką, uderza z powietrza z pierwszej piłki, ale myli się.

74 – Uff… Mamy szczęście. Lukoszek uderza, odbija Gargasz, poprawia Banaczek, ale jest zablokowany. Strzela jeszcze Kołodziejczyk – łapie nasz bramkarz. Było blisko wyrównania.

73 – Kontra Polonii. Małecki do Lachowskiego, ten uderza z pierwszej piłki, łapie Loska.

71 – Kołodziejczyk za Skibę. To czwarta roszada w szeregach gospodarzy.

70 – Żółta karta dla Kamila Banaczka.

69 – Kolejna szansa Niebiesko-Czerwonych. Hałgas uderza nad poprzeczką.

68 – Ładna akcja Polonii. Budzik uderza, na róg paruje golkiper Górnika.

66 – Lachowski przegrywa stronę do Małeckiego, ten powstrzymywany, ostatecznie mamy aut.

65 – Trzecia zmiana w Górniku II. Arnanson za Kamińskiego.

63 – Gargasz trochę podniósł nam ciśnienie. Kubica zaatakował piłkę wślizgiem, nasz bramkarz z zimną krwią przekazuje ją obrońcy.

62 – Pierwsza zmiana w Polonii. Małecki za Belicę.

60 – Belica z prawej flanki lewą nogą, prosto w ręce Loski.

58 – Dwie zmiany w Górniku II. Za Baranowicza i Jaksika weszli Banaszek i Lukoszek.

57 – Konieczny do Hałgasa, ten dośrodkowuje, bronią się gospodarze.

56 – Aj! Czernysz dośrodkował płasko z lewej flanki, piłka nie znalazła jednak adresata i przeszła wszerz pola karnego.

56 – Panowie, koncentracja! Ważne 5 minut! – pokrzykuje na kolegów z bramki Dawid Gargasz.

55 – 1:0 dla Polonii! W zamieszaniu do siatki z bliska głową trafia Krzysztof Hałgas!

54 – Otrzymujemy informację, że na dzisiejszy mecz sprzedano 265 z 300 przygotowanych przez gospodarzy biletów.

53 – Budzik dośrodkowuje, głową wybija Paluszek.

52 – Po rożnym kontra Polonii, ale zaprzepaszczona przez Belicę.

51 – Baranowicz poradził sobie z Budzikiem. Groźnie pod naszą bramką, na korner piłkę wybija Bedronka.

50 – Lachowski uderza z około 12 metrów, z niełatwej pozycji. Loska łapie bez większego trudu.

49 – Oj, dużo teraz miejsca miał na naszej połowie biegnący z piłką Kamiński. Dograł na prawo do Skiby, ten miał sporo czasu w naszym polu karnym, ale uderzył obok “długiego” rogu, a w dodatku arbiter zasygnalizował spalonego. Trochę szczęścia teraz po stronie Polonii.

47 – Lachowski reklamuje rękę Pawłowskiego na wysokości pola karnego Górnika. Arbiter jest innego zdania.

46 – Start drugiej połowy. Od środka Lachowski i Krzemień.

PRZERWA. Wydaje się, że sprawiedliwy remis póki co w Zabrzu. Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że ten mecz jest do wygrania. Polonii bardzo brakowało w pierwszej połowie “magicznego” ostatniego dogrania.

45+2 – Eizenchart z wolnego, do strzału głową doszedł Paluszek. Na nasze szczęście piłka przelatuje nad poprzeczką. Zacznie Gargasz.

45 – Sędzia sygnalizuje, że pierwsza połowa potrwa co najmniej 3 minuty dłużej.

44 – Aj! Dobre dochodzące dośrodkowanie Belicy. Brakło niewiele, by przeciął je Lachowski. Piąstkuje Loska. Po chwili Belica uderza, ale lekko i niecelnie.

43 – Z bólu zwija się Skiba, ale napastnik Górnika znalazł się poza boiskiem, dlatego gra nie została przerwana, a pomoc i tak może być udzielona.

42 – Bardzo brakuje nam ostatniego dogrania. Hałgas uruchomił w polu karnym Czernysza, ale jego próba dośrodkowania z lewej strony “szesnastki stanowczo nieudana.

40 – Wymieniliśmy teraz kilka podań na połowie Górnika. Kończy się dograniem Belicy do Budzika, który został złapany na spalonym.

39 – Akcja Polonii, Konieczny decyduje się na strzał z ok. 25 metrów, ale blokują go gospodarze.

38 – Starcie dwóch zawodników z nr 25. Kulanek ostro fauluje Koniecznego. Żółta kartka dla pomocnika i zarazem kapitana rezerw Górnika.

37 – Arbiter główny upomniał trenera Rakoczego.

36 – Sędzia uznał, że Lachowski faulował w ofensywie.

36 – Budzik faulowany w środku pola. Konstruujemy kolejny atak.

32 – Okazja Polonii! Bedronka zagrał z pominięciem drugiej linii za obrońców Górnika, piłkę przejął Krzemień i uderzył bez zastanowienia. Dobre zachowanie naszego pomocnika, ale i ładna interwencja Loski, który paruje futbolówkę do boku.

30 – Gwizdek arbitra. Przerwa na uzupełnienie płynów.

29 – Rotacja na skrzydłach Polonii. Belica zamienił się stronami z Czernyszem.

28 – Eizenchart uderza bezpośrednio z rzutu wolnego lewą nogą. Mimo sporej odległości pomylił się nieznacznie.

27 – Wolny dla Górnika po faulu Matusiaka na Baranowiczu.

26 – Długa akcja Polonii zakończona centrą Bedronki, po której piłka wychodzi za linię końcową. Zacznie Loska.

21 – Mniej ciekawy fragment. Polonia spokojnie rozgrywa piłkę.

19 – Interwencja Hałgasa w defensywie. Ostatecznie faulowany przez rywala.

19 – Odbieramy piłkę na połowie Górnika. Nasza akcja kończy się próbą Matusiaka – tym razem znacznie lepszą. Piłka nieco minęła jednak prawy słupek bramki strzeżonej przez Loskę.

17 – Z wolnego centruje Eizenchart. Piąstkuje Gargasz, wychodzimy z kontrą. Centrę Budzika wyłapuje jednak Loska.

17 – Starcie w środku pola, sędzia odgwizduje przewinienie Krzemienia. Protesty na naszej ławce, bo wydawało się, że rzut wolny należał się Polonii.

15 – Świetna indywidualna akcja Budzika. Zabawił się z Jaksikiem, dośrodkował, obrońca wybija. Mamy korner, który kończy się naszym faulem w ofensywie.

12 – Eizenchart uderza z prawego skrzydła. Gargasz niezbyt pewnie, ale ostatecznie interweniuje skutecznie.

11 – Próba Matysiaka z dystansu. Bardzo nieudana, “Łysy” wymownym gestem przeprosił kolegów.

9 – Górnik wyraźnie operuje wysokim pressingiem, utrudniając bytomianom wyprowadzanie piłki już na naszej połowie.

8 – Jaksik pada z krzykiem tuż przed naszym polem karnym. Arbiter niewzruszony, a zabrzanin szybko podniósł się z murawy.

7 – Budzik pomknął skrzydłem, uruchomił Czernysza, ten centrował z prawej strony. Został jednak zablokowany i ostatecznie piłka znalazła się w rękach Loski.

4 – W odpowiedzi piękna akcja Górnika. Eizenchart z lewego skrzydła, strzela głową Kubica. Minimalnie niecelnie.

2 – I od razu szansa dla Polonii! Belica z rożnego, główkuje Radkiewicz, ale tuż obok słupka!

1 – Gramy!

0 – W porównaniu do podstawowego składu, który wybiegł przed tygodniem na zwycięskie starcie z MKS-em Kluczbork, w Polonii są zmiany. Na ławce zaczną tym razem Tomasz Pośpiech i Piotr Makowski, a zastąpią ich Łukasz Matusiak i Jakub Belica. Dla Kuby, który ostatni sezon spędził w rezerwach Górnika, to debiut w podstawowej jedenastce Polonii na mecz ligowy.

0 – Znamy już składy. W Górniku od 1. minuty zagra ośmiu młodzieżowców, a najstarszy w jedenastce jest 23-letni bramkarz Tomasz Loska.

0 – Witamy ze stadionu Sparty w Zabrzu-Mikulczycach i zapraszamy na tekstową relację live z meczu 4. kolejki rozgrywek III grupy trzeciej ligi.