Gorzko-słodkie zwycięstwo z Przemszą Siewierz. Polonia Bytom – Przemsza Siewierz 4:1 (2:0).

W sobotnie popołudnie, o godzinie 17:00 rozpoczęło się spotkanie 25 kolejki Haiz IV ligi, w którym niebiesko-czerwoni zmierzyli się z Przemszą Siewierz, czyli typowym zespołem “środka tabeli”. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Marcina Domagałę nie zawiedli i pokonali zespół z Siewierza 4:1 (2:0). W pierwszej połowie trafiali dla Polonii Patryk Stefański oraz Marcin Lachowski, w drugiej połowie sytuacja się powtórzył i byliśmy świadkami trafień tej samej dwójki. Radość ze zwycięstwa nie trwała zbyt długo, gdyż groźnie wyglądającej kontuzji w 47 minucie spotkania doznał Wojciech Mróz. Uraz naszego wychowanka może wyłączyć go z dalszych gier w tym sezonie.

Spotkanie rozgrywane na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3 rozpoczęło się od mozolnego budowania akcji zaczepnych przez naszą drużynę. Niebiesko-czerwoni cechowali się cierpliwością i ze spokojem konstruowali kolejne ataki. W końcu w 28 minucie Maciej Borycka zagrał długie zagranie na wychodzącego na czystą pozycję Patryka Stefańskiego, który wyprzedził Szymona Kapiasa, po czym oddał mocny strzał wprost w Michała Boreckiego, który odbił piłkę przed siebie. Do odbitej piłki dopadł ponownie  Stefański i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce. Kapitan drużyny z Siewierza przy strzale naszego napastnika doznał groźnej kontuzji, po czym został odwieziony do szpitala. 10 minut później było już 2:0. Ponownie aktywny Stefański wbiegł w pole karne, po czym został nieprawidłowo zatrzymany przez obrońcę gości, a to mogło oznaczać tylko jedno, czyli rzut karny dla naszego drużyny, do którego podszedł Marcin Lachowski. Kapitan Polonii nie zwykł się mylić w takich sytuacjach i pewnie podwyższył prowadzenie niebiesko-czerwonych. Do szatni podopieczni trenera Marcina Domagały schodzili więc z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania zaczęła się dla naszej drużyny fatalnie i nie mamy tutaj na myśli wyniku spotkania. W 47 minucie spotkania Wojciech Mróz w walce o piłkę upadł tak niefortunnie, że zmuszony został do opuszczenia boiska. Wychowanka naszej drużyny natychmiastowo do szpitala zabrały służby medyczne, a wyniki badań stwierdziły wybicie łokcia u naszego zawodnika. Nieszczęśliwe wydarzenie z udziałem Wojtka Mroza nie podziałało na negatywnie na drużynę, która zabrało się mocno do pracy. W 60 minucie spotkania wprowadzony na boisko w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Mroza, Kamil Skrzypiński, na prawej stronie boiska wygrał pojedynek z obrońcą Przemszy, po czym doskonale dograł w pole karne do nadbiegającego Patryka Stefańskiego, który strzałem z pierwszej piłki zdobył drugą swoją bramkę w sobotnim spotkaniu, a trzecią dla Polonii. W 64 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Marcin Lachowski, który ekwilibrystycznym strzałem z powietrza zakończył akcje całej drużyny, dobijając wybitą przez bramkarza gości piłkę do siatki. Po strzeleniu czterech bramek poloniści wyraźnie zwolnili, a także stracili koncentrację w ostatnich minutach spotkania. W 84 minucie meczu napastnik gości – Rafał Nowak strzałem głową zakończył strzelanie bramek w sobotnim spotkaniu, ustalając wynik na 4:1.

Niebiesko-czerwoni zanotowali 10 z rzędu zwycięstwo w ligowych rozgrywkach, które oznacza, że naszej drużynie brakuje już jedynie 3 oczek do końcowego zwycięstwa w rozgrywkach Haiz IV ligi grupy I. Zwycięstwo w rozgrywkach, które oznacza udział w czerwcowych barażach o III ligę nasz zespół osiągnąć może już w środę, jeżeli zespół Warty Zawiercie dozna porażki w starciu z Polonią Poraj. Niezależnie od starcia wicelidera z trzecią w tabeli Polonią Poraj, w najbliższą niedzielę 19 maja o godzinie 11:00 zmierzą się w derbach miasta z Szombierkami Bytom, a zwycięstwo nad lokalnym rywalem oznaczać będzie, że podopieczni trenera Marcina Domagały będą mogli przygotowywać się do spotkań barażowych.

Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 3. Dyszy Bartosz, 9. Matusiak Łukasz 77′ (29. Buchcik Andrzej), 13. Mróz Wojciech 47′ (20. Skrzypiński Kamil) 21. Hałgas Krzysztof – 15. Kubik Sebastian, 8. Borycka Maciej, 10. Bębenek Norbert, 23. Lachowski Marcin 70′ (18. Lewicki Szymon), 7. Pośpiech Tomasz 46′ (22. Fornalczyk Mariusz) – 16. Stefański Patryk 63′ (11. Makowski Piotr).

Rezerwowi: 1. Król Patryk, 5. Ganczarczyk Marcin, 11. Makowski Piotr, 18. Lewicki Szymon, 20 Skrzypiński Kamil, 29. Buchcik Andrzej, 22. Fornalczyk Mariusz.

LKS Przemsza Siewierz:

23. Borecki Michał – 4. Tora Maciej, 5. Fredyk Kamil, 6. Bednarz Bartłomiej, 7. Kapias Szymon (kpt.) 30′ (8. Tutaj Szymon) – 9. Burczyk Łukasz 89′ (21. Urbanowicz Kamil), 13. Chwila Bartosz, 15. Setlak Andrzej, 16. Boryczka Robert 79′ (11. Nowak Rafał) – 20. Wolff Szymon, 99. Niesyty Maciej 70′ (22. Piwko Albert).

Rezerwowi: 25. Tonia Arkadiusz, 8. Tutaj Szymon, 11. Nowak Rafał, 14. Ból Marcin, 21. Urbanowicz Kamil, 22. Piwko Albert, 28. Hamerlik Mikołaj.

Polonia Bytom – Przemsza Siewierz 4:1 (2:0)

• 28′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 37′ Lachowski (Polonia Bytom)
  • 60′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 64′ Lachowski (Polonia Bytom)
  • 84′ Nowak (Przemsza Siewierz)