I runda Pucharu Polski ŚLZPN Polonia Bytom – Warta Zawiercie 1:0 (1:0).

W spotkaniu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, niebiesko-czerwoni po wyrównanym spotkaniu pokonali 1:0 Wartę Zawiercie. Zwycięską bramkę w 44 minucie spotkania zdobył wychowanek Polonii – Tomasz Pośpiech, który skorzystał z doskonałego zagrania Patryka Stefańskiego. Podopieczni trenera Marcina Domagały kontrolowali przebieg spotkania, jednak goście w drugiej połowie byli blisko bramki wyrównującej, jednak z 11 metrów pomylił się Jacek Jarnot. Nasz zespół za sprawą Piotra Makowskiego, Marcina Lachowskiego, a także Wojciecha Mroza był bliski podwyższenia prowadzenia, górą okazał się jednak Rafał Maścibrzuch, który wychował się przy Olimpijskiej.

Skład Polonii Bytom:

1. Król Patryk – 30. Radkiewicz Norbert, 9. Matusiak Łukasz, 29. Buchcik Andrzej, 20. Skrzypiński Kamil – 13. Mróz Wojciech, 10. Bębenek Norbert, 7. Pośpiech Tomasz, 11. Makowski Piotr, 21. Hałgas Krzysztof – 16. Stefański Patryk.

Grali także: 12. Wierzbicki Maciej, 23. Lachowski Marcin, 3. Dyszy Bartosz, 5. Ganczarczyk Marcin, 24. Budzik Dominik, 22. Fornalczyk Mariusz, 8. Borycka Maciej.

Skład Warty Zawiercie:

12. Maścibrzuch Rafał – 6. Mąka Michał, 7. Damięcki Damian, 9. Smarzyński Marcin, 10. Wawoczny Mateusz – 11. Drzymont Marcin, 14. Szwaja Sebastian, 17. Klama Fabian, 19. Wrona Dawid – 21. Marek Adrian. 22. Jarnot Jacek.

Grali także: 1. Mikoda Klaudiusz, 4. Grim Patryk, 13. Furgacz Krystian, 15. Maszczyk Szymon, 16. Rodosz Sebastian, 20. Rygalik Daniel, 24. Wiernek Kamil.

Polonia Bytom – Warta Zawiercie 1:0 (1:0)

• 44′ Pośpiech Tomasz (Polonia Bytom)