III liga nie dla nas. Ruch Radzionków – Polonia Bytom 2:1 (0:1)

Porażka. Niedosyt. Rozczarowanie. Zawód. To tylko kilka słów, które cisną się na usta po środowej porażce naszej drużyny przy Narutowicza 11 w Bytomiu. I są to słowa, które nadają się do cytowania, ponieważ pozostałe nie nadają się publikacji. Prawda jest jednak taka, że Polonia Bytom zostaje w IV lidze, a z awansu cieszył się Ruch Radzionków, który po bramkach naszych byłych zawodników: Piecucha i Wojsyka, pogrążył niebiesko-czerwonych.

Spotkanie przy Narutowicza rozpoczęło się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Poloniści dominowali nad swoim przeciwnikiem, dokumentując swoją przewagę bramką, którą w 21 minucie spotkania zdobył nasz kapitan – Marcin Lachowski. Do przerwy, więc schodziliśmy z doskonałym rezultatem, który dawał nam awans. Druga połowa to rozpaczliwe ataki gospodarzy i doskonałe sytuacje dla naszej drużyny. Idealne okazje na podwyższenie rezultatu mieli Hałgas, Lachowski, a także Giełażyn. „Cidry” nie odpuszczały, a jak wiadomo „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 70 minucie solową akcją popisał się nie kto inny, jak Andrzej Piecuch, który swoją akcję zakończył strzałem przy słupku. Mieliśmy wynik 1:1, który zapowiadał dogrywkę. W 80 minucie stało się jednak najgorsze. Po niepotrzebnym faulu w polu karnym Wojtka Mroza arbiter spotkania Tomasz Wajda, podyktował rzut karny dla Ruchu, który na bramkę zamienił Robert Wojsyk. Do zakończenia spotkania pozostawało zaledwie 10 minut. Nasi zawodnicy próbowali co prawda akcji ofensywnych, jednak poza strzałem głową Radkiewicza, nie zagroziliśmy znacząco bramce Rafała Strzelczyka. Po ostatnim gwizdku arbitra na stadionie zapanowała euforia. Nasi zawodnicy za to padli na kolana, nie wierząc w to, że kolejny sezon spędzą ponownie w IV lidze.

I to tyle, jeśli chodzi o spotkanie Ruch Radzionków – Polonia Bytom. Wydarzenia ostatnich dni wszyscy w Bytomiu chcemy jak najszybciej wymazać z naszej pamięci. Przed nami zapewne gorący okres, w którym dojdzie do wielu zmian w Polonii. W tym miejscu należy poświęcić jeszcze kilka słów wam, czyli kibicom. Spotkanie na stadionie przy ul. Olimpijskiej, które rozgrywaliśmy w sobotę, przyciągnęło na trybuny prawdziwą rzeszę kibiców, a atmosfera, która tego dnia panowała na stadionie, przypominała tą z czasów Ekstraklasy. Także środowe, wspólne oglądanie meczu na telebimie, który przygotowaliśmy przy Olimpijskiej, cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Co ciekawe, przy Olimpijskiej zgromadziło się zdecydowanie więcej kibiców, niż na oddalonym o 7 km stadionie Ruchu, który notabene za parę dni przejdzie do historii. Dziękujemy wam za wsparcie w ostatnich miesiącach. Pokazaliście, że dla takich kibiców warto walczyć o odbudowanie wielkiej Polonii. Wrócimy silniejsi.. ponieważ #polonianigdyniezginie !!!

BS Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 13. Mróz Wojciech, 10. Markowski Krzysztof, 30. Radkiewicz Norbert, 14. Radzewicz Marcin – 11. Ignacek Szymon, 8. Chrabąszcz Michał 63′ (29. Buchcik Andrzej), 5. Hałgas Krzysztof 73′ (18. Czernysz Jarosław), 22. Kowalczyk Arkadiusz 87′ (21. Wojtkowiak Szymon), 23. Lachowski Marcin (Kpt.) 90′ (9. Szal Michał) – 19. Giełażyn Bartosz.

Zawodnicy rezerwowi: 31. Harkawy Mateusz, 21. Wojtkowiak Szymon, 9. Szal Michał, 29. Buchcik Andrzej, 22. Kowalczyk Arkadiusz, 28. Dudek Sebastian, 18. Czernysz Jarosław.

Trenerem Polonii jest Jacek Trzeciak.

Ruch Radzionków:

27. Strzelczyk Rafał – 15. Bąk Konrad, 4. Banaś Kamil 68′ (3. Borowiec Bartosz), 25. Harmata Tomasz, 17. Trzcionka Marcin (Kpt.) 90′ (2. Kajda Karol)  – 24. Kopeć Kamil 74′ (5. Skalski Daniel), 7. Staszowski Michał, 16.  Hermasz Mateusz, 9. Sadowski Damian 46′ (11. Piecuch Andrzej) – 22. Pietryga Mateusz, 20. Wojsyk Robert.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Masłowski Marcin, 5. Skalski Daniel, 11. Piecuch Andrzej, 21. Gieroń Marcel, 3. Borowiec Bartosz, 2. Kajda Karol, 11. Rocki Piotr.

Trenerem drużyny z Radzionkowa jest Kamil Rakoczy.