Kolejna sparingowa pogoń niebiesko-czerwonych. Polonia Bytom – LKS Goczałkowice 2:2 (2:0)

Niebiesko-czerwoni zanotowali kolejny tego lata remis w sparingowej rywalizacji. Tym razem na drodze podopiecznych trenera Kamila Rakoczego stanął beniaminek III ligi, a więc drużyna LKS Goczałkowice, która zza linii bocznej prowadzona była przez Łukasza Piszczka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (0:2).

Okres przygotowawczy przed startem rundy jesiennej sezonu 2020/2021 wkracza w decydującą fazę, a to oznacza co raz to mocniejsze treningi, a także intensywniejsze gry sparingowe. W środę niebiesko-czerwoni zmierzyli się z II-ligowym Hutnikiem Kraków, a większą część spotkania zagrali zawodnicy, którzy są dzisiaj bliżej wyjściowej “11”. W dzisiejszym sparingu z LKS Goczałkowice sytuacja nieco się odwróciła, a spotkanie rozpoczęli w wyjściowym składzie zawodnicy młodzi, a także Ci, którzy mocno walczą o wyjściowy skład.

Beniaminek III ligi spotkanie rozpoczął od wysokiego “C” atakując bramkę Dawida Gargasza. Defensywa bytomian nie dawała za wygraną i w zarodku rozbijała ataki drużyny prowadzonej przez Łukasza Piszczka. Najlepsze okazje do zdobycia bramki Polonia stworzyła sobie za sprawą Marcina Lachowskiego, którego strzał głową wybronił jednak bramkarz gości. Pod koniec pierwszej połowy mocniej przycisnęli goście, a przełożyło się to na dwie zdobyte bramki. Najpierw Piotr Ćwielong zamienił na bramkę rzut karny, a w 41 minucie podwyższył rezultat spotkania i tym samym goście do przerwy prowadzili 2:0.

W 60 minucie na boisku pojawiła się nowa grupa zawodników w niebiesko-czerwonych barwach, a zmiany odmieniły przebieg spotkania. W 76 minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dawid Krzemień, który strzałem “nożycami” trafił kontaktowo. W 85 minucie Tomasz Pośpiech świetnie dograł w pole karne do Adama Żaka, który mocno uderzył pod poprzeczkę, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 2:2.

Polonia Bytom – LKS Goczałkowice 2:2 (0:2)

• 40′ Ćwielong (LKS Goczałkowice)
  • 41′ Ćwielong (LKS Goczałkowice)
  • 76′ Krzemień (Polonia Bytom)
  • 86′ Żak (Polonia Bytom)

W drużynie Polonii Bytom wystąpili:

Gargasz – Bedronka, Czajkowski, Dzikiewicz, Kozicki, Budzik, Belica, Żagiel, Chwastek, Pośpiech, Lachowski, Wróbel, Konieczny, Krzemień, Żak, Stefański, Bardl, zawodnicy testowani.