Kolejna wygrana na własnym stadionie !

Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie ROW Rybnik 2:0 w ramach 24. kolejki rozgrywek drugiej ligi. Obie bramki dla Polonii padły w pierwszej połowie spotkania. W 11 minucie wynik otworzył Sławomir Musiolik, a druga bramka została zapisana bramkarzowi gości Danielowi Kajzerowi po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Przemysława Szkatuły.

Dobra passa piłkarzy Polonii w meczach u siebie trwa. Po wygranej dwa tygodnie z Gryfem Wejherowo (1:0) do Bytomia przyjechał zajmujący 13 miejsce w tabeli drugiej ligi ROW 1964 Rybnik. Mecz rozpoczął się od ataków Polonii, już w 11 minucie spotkania piłkarze cieszyli się z prowadzenia, świetną akcje lewą flanką przeprowadził duet Piotr Ceglarz i Przemysław Szkatuła, ten drugi dośrodkował w pole karne na 4 metr do Krzysztofa Zaremby, który trafił w poprzeczkę. Następnie do piłki dopadł na 11-nastym metrze Sławomir Musiolik i uderzył mocno lewą nogą w światło bramki obok bezradnego Daniela Kajzera. Druga bramka dla gospodarzy padła po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego Przemysława Szkatuły. Obrońca Polonii uderzył lewą nogą, a piłka po odbiciu się od poprzeczki i ręki Kajzera wpada do siatki. Polonia do ostatnie gwizdka sędziego kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwalała na wiele gościom była zespołem wyraźnie lepszym dominując w każdym sektorze boiska.

Piłkarzom Polonii gratulujemy kolejnych trzech punktów !!

Polonia następnym mecz ligowy rozegra 8 kwietnia o godz. 15:00 w Tarnobrzegu z Siarką.

Polonia Bytom – ROW 1964 Rybnik  2:0 (2:0)

11′ Sławomir Musiolik, 20′ Daniel Kajzer (samobójcza)

Żółte kartki: Lachowski, Słodowy – Jaroszewski, Brychlik, Gojny

Polonia Bytom: 1. Marcin Michalak – 20. Daniel Barbus, 5. Marek Szyndrowski, 3. Peter Jánošík, 7. Przemysław Szkatuła – 21. Sławomir Musiolik (90′ 28. Jakub Kuzdra), 19. Mateusz Słodowy, 8. Michał Chrabąszcz, 23. Marcin Lachowski, 14. Piotr Ceglarz (85′ 24. Kamil Włodyka) – 26. Krzysztof Zaremba (90′ 17. Dawid Skrzypiński)

ROW 1964 Rybnik: 22. Daniel Kajzer – 20. Witold Cichy, 31. Marián Jarabica, 5. Dawid Bober, 11. Dawid Gojny – 97. Dominik Budzik (77′ 16. Damian Koleczko), 8. Mariusz Zganiacz, 9. Mariusz Muszalik, 86. Sebastian Musiolik (66′ 13. Kamil Spratek), 4. Paweł Jaroszewski (63′ 10. Sebastian Siwek) -89.  Przemysław Brychlik (75′ 17.  Marek Gładkowski)

Sędziował: Dawid Bukowczan