Kolejne rozczarowanie. Polonia Bytom – Slavia Ruda Śląska 1:1 (1:0).

Sporym rozczarowaniem zakończyła się 9 kolejka rozgrywek Haiz IV ligi z udziałem naszej drużyny. W rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego spotkaniu, Polonia Bytom zaledwie zremisowała 1:1 ze Slavią Ruda Śląska. Bramkę dla naszej drużyny w pierwszej części spotkania zdobył Norbert Bębenek, który strzałem głową wykończył świetną akcję Marcina Lachowskiego. Goście odpowiedzieli w drugiej połowie za sprawą Marcina Meta, który w zamieszaniu po rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce, ostatecznie ustalając wynik spotkania.

W sobotnie popołudnie na Stadion Miejski w Bytomiu Szombierkach przyjechała Slavia Ruda Śląska, a więc zespół, który w obecnych rozgrywkach specjalizuje się w… remisowaniu. Rudzianie do spotkania z naszą drużyną zgromadzili na swoim koncie 5 oczek, a wszystkie te punkty zdobyli, remisując swoje spotkania. Kibice w Bytomiu nie wyobrażali sobie jednak scenariusza, w którym to zespół gości mógłby wywieźć punkt z naszego stadionu. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków niebiesko-czerwonych, które nie przekładały się jednak na zagrożenie pod bramką Tomasza Strąka. Pierwszą groźną sytuację bytomianie stworzyli sobie za sprawą Łukasza Matusiaka. Nasz środkowy pomocnik zabrał się z piłką w pole karne, po czym oddał mocny strzał, który z trudem obronił bramkarz gości. W 30 minucie goście nie mieli już tyle szczęścia. Sławomir Musiolik wygarnął piłkę zawodnikom Slavii, zagrał do Marcina Lachowskiego, który przed “16” zawodników z Rudy Śląskiej zabawił się futbolówką, dośrodkowując idealnie na głowę wbiegającego z drugiej linii Bębenka, który strzałem głową pokonał bramkarza drużyny gości. Niebiesko-czerwoni za wszelką cenę chcieli pójść za ciosem. Kolejną groźną akcję przeprowadził Musiolik, jednak rajd skrzydłowego Polonii zakończył się strzałem w boczną siatkę bramki Strąka. Jeszcze przed przerwą Polonia mogła podwyższyć rezultat spotkania. Dobrą akcję prawą flanką przeprowadził Tomasz Pospiech, którego dośrodkowanie spadło wprost na nogę Lachowskiego. Atomowy strzał z woleja w wykonaniu naszego kapitana w kapitalny sposób wybronił jednak bramkarz gości, kolejny raz ratując Slavię przed utratą bramki.

Druga część spotkania, jak i pierwsza, rozpoczęła się od aktywnej gry w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Domagały. Impet akcji w wykonaniu naszej drużyny wyraźnie jednak zmalał. Odważniej zaczęli grać za to goście z Rudy Śląskiej. W 50 minucie spotkania rzut wolny wykonywał Rejmanowski, który dorzucił wprost na głowę Moritza. Strzał pomocnika gości zatrzymał się na poprzeczce bramki Polonii, której strzegł w sobotnie popołudnie Patryk Król. Trzy minuty później młody bramkarz naszej drużyny nie miał już tyle szczęścia. Po rzucie rożnym w zamieszaniu pod naszą bramkę najwięcej czujności zachował Marcin Met, który uprzedził wszystkich zawodników Polonii i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki tuż obok interweniującego Króla. Gdy wszyscy kibice zgromadzeni na trybunach spodziewali się natychmiastowej reakcji naszej drużyny, niebiesko-czerwoni z coraz większym trudem dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich. Stan ten trwał już do końca spotkania. Jedyną groźną sytuację do strzelenia bramki miał w ostatnich minutach spotkania wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Hałgas, jednak strzał skrzydłowego Polonii minął nieznacznie bramkę gości. Tuż po tej akcji spotkanie dobiegło końca, przez co nasza drużna straciła cenne dwa oczka w walce o pozycję lidera rozgrywek Haiz IV ligi. Już za tydzień czeka nas kolejne ciężkie starcie. Zagramy na wyjeździe z Przemszą Siewierz, która w ten weekend pewnie 3:0 pokonała Unię Dąbrowa Górnicza. Nim jednak dojdzie do starcia z Przemszą, w środę w spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom zmierzymy się w derbowym starciu z Szombierkami Bytom. Więcej informacji na temat tego spotkania już niebawem na naszej stronie internetowej.

BS Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 29. Buchcik Andrzej, 30. Radkiewicz Norbert, 24. Budzik Dominik, 14. Szkatuła Przemysław – 9. Matusiak Łukasz, 8. Bębenek Norbert, 27. Musiolik Sławomir 72′ (21. Hałgas Krzysztof), 7. Pośpiech Tomasz 67′ (10. Czernysz Jarosław), 23. Lachowski Marcin – 18. Borycka Maciej 60′ (19. Giełażyn Bartosz).

Zawodnicy rezerwowi: 12. Wierzbicki Maciej, 15. Kubik Sebastian, 10. Czernysz Jarosław, 13. Czypionka Marcel, 17. Skrzypiński Kamil, 21. Hałgas Krzysztof, 19. Giełażyn Bartosz.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Slavia Ruda Śląska:

12. Strąk Tomasz – 3. Wawrzyn Dominik, 4. Met Marcin, 5. Wujec Jacek, 6. Korzeniowski Mariusz – 8. Puschhaus Łukasz, 9. Strzempek Jonatan 65′ (15. Polak Łukasz), 10. Rejmanowski Marcin 90′ (17. Jamrozy Paweł), 11. Moritz Kamil 90′ (7. Kot Dariusz) – 13. Szpoton Tomasz, 14. Skorupa Dawid 75′ (18. Stachoń Bartosz).

Zawodnicy rezerwowi: 1. Wójcik Marcin, 2. Brzozowski Arkadiusz, 7. Kot Dariusz, 15. Polak Łukasz, 16. Skorupa Kamil, 17. Jamrozy Paweł, 18. Stachoń Bartosz.

Trenerem drużyny z Rudy Śląskiej jest Zajdel Jarosław.