Kolejny krok zrobiony. Beskid Skoczów – BS Polonia Bytom 0:1 (0:1)

W spotkaniu 24. kolejki Haiz IV ligi zawodnicy Polonii Bytom pewnie wygrali z Beskidem Skoczów 1:0. Bramkę dla naszej drużyny, z rzutu karnego, strzelił Marcin Radzewicz.

Spotkanie w Skoczowie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, od ataków bytomian, którzy byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. W pierwszych minutach najbardziej aktywny w naszej drużynie był Marcin Lachowski, który już w trakcie pierwszych 15 minut mógł “zamknąć” spotkanie. Co nie udało się naszemu kapitanowi, udało się Marcinowi Radzewiczowi, który w 35 minucie strzałem z rzutu karnego wyprowadził niebiesko-czerwonych na prowadzenie. Rzut karny w tej sytuacji wywalczył bardzo aktywny w sobotnie popołudnie- Bartek Giełażyn. To właśnie nasz napastnik w drugiej części spotkania miał najlepsze okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak ostatecznie wynik nie uległ zmianom i Polonia wywiozła zasłużone 3 oczka ze Skoczowa. W rozgrywanym w tym samym czasie spotkaniu Bełk zremisował 2:2 z Odrą Centrum Wodzisław, dzięki czemu przewaga bytomian nad resztą stawki wynosi już 9 punktów.

BS Polonia Bytom:

31. Harkowy Mateusz – 13. Mróz Wojciech, 10. Markowski Krzysztof, 29. Buchcik Andrzej, 14. Radzewicz Marcin – 20. Sopel Aleksander 85′ (22. Kowalczyk Arkadiusz), 11. Ignacek Szymon, 3. Tylec Hubert 65′ (5. Hałgas Krzysztof), 23. Lachowski Marcin (Kpt.), 8. Chrabąszcz Michał 89′ (9. Szal Michał) – 19. Giełażyn Bartosz 92′ (21. Wojtkowiak Szymon).

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 21. Wojtkowiak Szymon, 27. Skrzypiński Dawid, 5. Hałgas Krzysztof, 16. Lewicki Szymon, 9. Szal Michał, 22. Kowalczyk Arkadiusz.

Trenerem Polonii jest Jacek Trzeciak.

Beskid Skoczów:

1. Wilczewski Paweł – 16. Lorenc Bartłomiej, 2. Wojciechowski Seweryn, 3. Zaremski Łukasz (Kpt.), 7. Grześ Michał – 5. Padło Wojciech, 20. Adaszek Mariusz, 6. Tyrna Patryk 63′ (17. Dziadek Dariusz), 13. Janik Kamil – 9. Małyjurek Wojciech, 11. Jaworzyn Marcin.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Brak Łukasz, 10. Chrapek Konrad, 21. Gawlas Jan, 19. Lach Patryk, 15. Siekierka Andrzej, 17. Dziadek Dariusz.

Trenerem drużyny ze Skoczowa jest Kamil Sornat.

Żółte kartki: 62′ Jaworzyn, 64′ Grześ, 77′, Wojciechowski, 90′ Lorenc (Beskid Skoczów) – 74′ Hałgas (BS Polonia Bytom).