Kolejny sparing, kolejne zwycięstwo. Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2:0 (1:0)

Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęło drugie spotkanie sparingowe zawodników Polonii Bytom, w którym niebiesko-czerwoni podejmowali przedstawiciela III ligi, a więc MKS Kluczbork. Bytomianie nie okazali się gościnni dla zespołu z Kluczborka, wygrywając pewnie i zasłużenie 2:0 (1:0). Bramki dla Polonii zdobywali Marcin Lachowski oraz jeden z zawodników testowanych przez sztab szkoleniowy.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków zawodników trenera Marcina Domagały. Pierwszą groźną akcję bytomian zobaczyliśmy w 10 minucie spotkania. Marcin Lachowski uderzył bardzo mocno z dystansu, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę drużyny z Kluczborka. W 28 minucie kapitan Polonii zagrał na 16 metr do dobrze ustawionego Stefańskiego, który strzałem z pierwszej piłki uderzył w słupek. Kilka minut później Marcin Lachowski stanął przed szansą na zdobycie bramki, egzekwując rzut wolny z odległości 20 metrów od bramki drużyny gości. Lachowski uderzył mocno i precyzyjnie, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. 5 minut później Bębenek po krótko rozegranym stałym fragmencie gry zagrał piłkę w pole karne, która trafiła w rękę jednego z obrońców MKS-u. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Lachowski, który pewnie wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od ataków zawodników Polonii Bytom. W 47 minucie Hałgas zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do nadbiegającego w pole karne Fornalczyka, jednak strzał wychowanka Polonii z trudem wybronił bramkarz z Kluczborka. W 60 minucie na boku boiska pokazał się aktywny Lachowski, którego centra w pole karne omal nie zaskoczyła bramkarzy gości, ostatecznie piłka zatrzymała się na słupku bramki. W 72 minucie gospodarze dopięli swego. Lachowski wypuścił prostopadłą piłką w bój Boryckę, który idealnie dograł futbolówkę w pole karne do nadbiegającego zawodnika, który nadal walczy o angaż w drużynie trenera Marcina Domagały. Po zdobyciu drugiej bramki niebiesko-czerwoni kontrolowali do końca przebieg spotkania, które ostatecznie Polonia wygrała pewnie i zasłużenie 2:0.

BS Polonia Bytom:

Król Patryk – Ganczarczyk Marcin, Matusiak Łukasz, zawodnik testowany, Mróz Wojciech, Bębenek Norbert, Budzik Dominik, Hałgas Krzysztof, Pośpiech Tomasz, Lachowski Marcin, Stefański Patryk.

W drugiej połowie wystąpili: Buchcik Andrzej, Skrzypiński Kamil, Kubik Sebastian, Borycka Maciej oraz zawodnicy testowani.

MKS Kluczbork:

W drużynie z Kluczborka wystąpili: Dyr Tomasz, Franczuk Maxym, Gadecki Grzegorz, Gierak Paweł, Jantos Marcin, Jaszczak Norbert, Jelonek Aleksander, Knopik Dastin, Krauz Paweł, Krawczun Hubert, Lewandowski Dominik, Mazur Michał, Michalewski Miłosz, Skuza Konrad, Szepeta Bartosz, Szewczyk Michał, Węglarz Maciej, Sobala Mariusz.