Koniec majówki w Skoczowie – 24. kolejka Haiz IV ligi Beskid Skoczów – BS Polonia Bytom

Długi weekend majowy dla zawodników Polonii Bytom kończy się w sobotę 5 maja, kiedy to na stadionie miejskim w Skoczowie, naszym rywalem będzie miejscowy Beskid. Początek spotkania o godz. 17:00.

Zaledwie parę dni temu na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 podejmowaliśmy GKS Dąb Gaszowice, czyli zespół środka tabeli. Ku zaskoczeniu nas wszystkich, nasi zawodnicy dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 3:2. W ostatnich 10 minutach spotkania Bartek Giełażyn trafił dwukrotnie, dzięki czemu podopieczni Jacka Trzeciaka odrobili straty, mimo że jeszcze do 80 minuty spotkania przegrywali 2:1. Zryw naszych zawodników z końcowych minut podbudował niebiesko-czerwonych, którzy w świetnych nastrojach przystępują do sobotniego spotkania. Poloniści nie mogą jednak pozwolić sobie nawet na chwilową dekoncentrację. Nasz przeciwnik, a więc skoczowianie, w rundzie wiosennej już niejednokrotnie zaskakiwali swoich rywali, urywając punkty zarówno Czańcowi, jak i drużynie z Bełku.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kamila Sornata w ligowej tabeli zajmują przedostatnią pozycję, mając na swoim koncie zaledwie 22 punkty. W 23. kolejce skoczowianie grali w Goczałkowicach-Zdroju, przegrywając z miejscowym LKS 1:3. Najlepszymi zawodnikami naszych przeciwników są zdecydowanie Marcin Jaworzyn, a także Wojciech Grześ, którzy do tej pory zdołali 3-krotnie wpisać się na listę strzelców, w dotychczasowych 23 ligowych kolejkach.

Zawodnicy Jacka Trzeciaka podczas jutrzejszego spotkania będą mogli liczyć na doping naszych kibiców, którzy licznie wybierają się do Skoczowa, by wspierać niebiesko-czerwonych w drodze po kolejny komplet ligowych punktów, który bardzo przybliżyłby naszych zawodników do wygrania ligi. W Bytomiu nikt nie ukrywa, że w meczu przeciwko Beskidowi to my będziemy wyraźnym faworytem. Doświadczenie uczy nas jednak, aby przed początkiem spotkania nie dopisywać punktów. Mamy nadzieję, że uczynimy to jutro około godziny 19:00, gdy zabrzmi ostatni gwizdek sędziego.

Początek ligowych zmagań już jutro o godz. 17:00. Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów social media. Na naszym profilu na Facebooku będą mogli Państwo śledzić relacje live ze spotkania Beskid Skoczów – BS Polonia Bytom, natomiast na Instagramie czeka wiele zakulisowych ciekawostek. Serdecznie zapraszamy!