Koszykówka. Wygrana Polonii w Pucharze Śląska

BS Polonia Bytom lepsza od Pogoni Ruda Śląska w swoim pierwszym meczu w Pucharze Śląska. Podopieczni Mariusza Bacika po zaciętej końcówce wygrali 80:78.

Niesłychanie wyrównanym spotkaniem uraczyli kibiców koszykarze obu ekip w drugim dniu XXIII edycji Pucharu Śląska. Żadna z ćwiartek nie zakończyła się różnicą większą niż 5 “oczek”. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis i niewiele brakowało, aby tak zostało także po 40 minutach. Zawodnicy z Rudy Śląskiej mieli w ostatnich sekundach rzut na remis, ale w kluczowej akcji pomylili się.

W ostatniej kwarcie wydawało się, że “Poloniści” kontrolują spotkanie, świetną dyspozycją zza łuku popisywali się Norbert Kujon i Łukasz Lewiński (kilka efektownych trójek w transition, w tym jedna równo z końcową syreną kończącą III część gry “Norbiego”) a w pomalowanym rządził Emil Podkowinski. Utrata koncentracji doprowadziła jednak do nerwowej końcówki, w której udało się ostatecznie utrzymać prowadzenie.

W sobotę o awans do finału imprezy Polonia zagra z Basket Hills Bielsko-Biała.

KS Pogoń Ruda Śląska – BS Polonia Bytom 78:80 (15:17, 24:22, 17:22, 22:19)
Polonia: Podkowiński 25, Lewiński 18, Kujon 11, Zadęcki 9, Kucharski 6, M. Zapert 4, Serwański 3, Kurdubski 3, Haberek 1.