Koszykówka: wygrana z KKS Tarnowskie Góry!

Drugie sparingowe zwycięstwo odnieśli koszykarze BS Polonii Bytom, przygotowujący się do sezonu drugiej ligi. W Hali Na Skarpie pokonali drugoligowca z Tarnowskich Gór.

Przed tygodniem – w swoim pierwszym letnim sparingu – bytomianie pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno. Tym razem okazali się lepsi od kolejnego drugoligowca, KKS-u Tarnowskie Góry (tyle że występującego w nie w grupie C, a D). BS Polonia wygrała ostatecznie jednym punktem.

W pierwszej kwarcie całkowicie dominowaliśmy, w drugiej trochę namieszaliśmy i przegraliśmy ją czterema punktami. Trzecia kwarta to znów nasza dominacja, jedynie w końcówce nieco odpuściliśmy. W czwartej kwarcie było już trochę luzu, zmienników, ale raczej mieliśmy to wszystko pod kontrolą. Nie wyniki są na tym etapie najważniejsze, a zgranie ludzi. Patrząc na nowe twarze, jestem zadowolony z Kuby Kucharskiego, który zagrał bardzo pozytywnie, nie wspominając o Łukaszu Lewińskim. Również zaliczył bardzo dobre zawody. Reszta zagrała na swoim poziomie. Nie ma się do czego przyczepić – podsumował Mariusz Bacik, trener BS Polonii.

W sobotę w Hali Na Skarpie – kolejny sparing. O 11:30 zacznie się konfrontacja Niebiesko-Czerwonych z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza.