Kubeł zimnej wody wylany na bytomskie głowy. Polonia Poraj – Polonia Bytom 3:0 (1:0).

Kubeł zimnej wody na głowy podopiecznych trenera Marcina Domagały wylali w sobotnie popołudnie zawodnicy Polonii Poraj, którzy wygrali z naszą drużyną 3:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelił Alan Jaworski oraz dwa trafienia zanotował Marcin Kowalski. Tym samym niebiesko-czerwoni doznali pierwszej ligowej porażki w obecnym sezonie, natomiast zespół prowadzony przez Krzysztofa Całusa zachował status drużyny niepokonanej w rozgrywkach Haiz IV ligi.

Spotkanie w Poraju rozpoczęło się zgodnie z planem. Nasi zawodnicy dłużej utrzymywali się przy piłce, starając się zagrozić bramce Mateusza Kosa. No właśnie.. starali się, co okazało się  przy okazji tego spotkaniem być kluczowym słowem. Długie utrzymywanie się przy piłce w żaden sposób nie przekładało się na stwarzane sytuacje pod bramką drużyny gospodarzy. Konkretni okazali się za to gospodarze. Aktywny sobotniego popołudnia tercet Jaworski, Mizgała i Kowalski coraz śmielej atakowali, a Maciej Wierzbicki z minuty na minutę miał więcej pracy. W 28 minucie spotkania Poraj przeprowadził składną akcję, którą na lewej stronie zapoczątkował Dominik, centrując wprost na głowę Kowalskiego, któremu nie pozostało nic innego, niż skierować piłkę do siatki. Przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć rezultat spotkania, jednak strzał Jaworskiego w niedużej odległości minął słupek bramki naszej drużyny.

Na drugą połowę niebiesko-czerwoni wyszli mocno podrażnieni, co przełożyło się na zdecydowanie lepszą grę w pierwszych minutach drugiej części spotkania. Norberta Bębenka na boisku zamienił Mariusz Przybylski, a gra Polonii przyspieszyła. Przełożyło się to w końcu na stwarzane sytuację. Najlepszą z nich miał po godzinie gry Czernysz, który po dwójkowej akcji Musiolika i Szkatuły otrzymał idealnie ustawioną piłkę na 15 metrze od bramki Kosa. Strzał młodego skrzydłowego Polonii zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki gospodarzy. Kilka minut później Lachowski z rzutu wolnego uderzył precyzyjnie przy słupku, gdy wszyscy widzieli wpadającą piłkę do siatki Kosa, w ostatniej chwilę tor lotu futbolówki zmienił przebiegający… Bartek Giełażyn. Jak mawia znane piłkarskie przysłowie “niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak było i tym razem. Zawodnicy z Poraja przeprowadzili wzorową kontrę, którą zamykał Jaworski. Skrzydłowemu drużyny trenera Całusa nie pozostało nic innego niż pokonanie Wierzbickiego w sytuacji sam na sam. Na tablicy wyników widniał w tym momencie wynik 2:0, a czasu na odrobienie strat było już coraz mniej. Na domiar złego w 78 minucie zawodnicy Polonii strzelili bramkę, niestety Polonii, ale tej z Poraja. W idealnej sytuacji przed bramką bytomian znalazł się Kowalski, który spokojnie pokonał Wierzbickiego, zaliczając drugie trafienie na swoim koncie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tym samym już tylko jedna Polonia zachowała miano niepokonanej w rozgrywkach Haiz IV ligi. Mimo porażki nasi zawodnicy utrzymali przodownictwo w rozgrywkach Haiz IV ligi. A na okazję do rehabilitacji nasi zawodnicy czekać długo nie będą, ponieważ już w najbliższą sobotę zmierzymy się na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach z drugą w tabeli Wartą Zawiercie.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 5. Ganczarczyk Marcin, 23. Lachowski Marcin, 29. Buchcik Andrzej 82′ (15. Kubik Sebastian)– 9. Matusiak Łukasz 78′ (13. Czypionka Marcel), 8. Bębenek Norbert 45′ (3. Przybylski Mariusz), 14. Szkatuła Przemysław, 24. Budzik Dominik  – 27. Musiolik Sławomir, 10. Czernysz Jarosław 68′ (22. Wojtkowiak Szymon), 19. Giełażyn Bartosz.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 3. Przybylski Mariusz, 15.Kubik Sebastian, 13. Czypionka Marcel, 22. Wojtkowiak Szymon, 30. Radkiewicz Norbert, 17. Skrzypiński Dawid.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Polonia Poraj:

33. Kos Mateusz – 13. Dyszy Bartosz, 7. Jaworski Alan 79′ (4. Mielczarek Mateusz), 9. Kowalski Marcin, 16. Krupa Eryk – 10. Marek Dominik, 2. Mizgała Przemysław 87′ (17. Gładysz Jan), 15. Mizgała Michał 90′ (6. Płatkowski Bartłomiej), 11. Piwiński Sławomir – 8. Psonka Rafał, 18. Swatek Maciej 68′ (3. Wosiewicz Robert).

Zawodnicy rezerwowi: 17. Gładysz Jan, 5. Kaziszyn Jakub, 14. Konieczko Paweł, 4. Mielczarek Mateusz, 6. Płatkowski Bartłomiej, 12. Widawski Emil, 3. Wosiewicz Robert

Trenerem Polonii Poraj jest Krzysztof Całus.