Kwietniowy raport z wypożyczeń

Podsumowaliśmy ostatnie dwa tygodnie gry zespołów, w których występują na wypożyczeniach zawodnicy Polonii Bytom. Sprawdźmy, jak zaprezentowali się podczas swoich kwietniowych potyczek.

3. liga grupa IV

Przez minione dwa tygodnie nie powiększył się dorobek punktowy Wisły Sandomierz, w której wiosną występuje Grzegorz Ochwat. Trzeba przyznać, że jego drużyna w kwietniu mierzyła się z wymagającymi przeciwnikami. Dwa tygodnie temu sandomierzanie po walce ulegli w Nowym Targu tamtejszemu Podhalu 0:1, a w świąteczną Wielką Sobotę przegrali z innym kandydatem do awansu, Chełmianką Chełm 3:4. W obu meczach można było na placu gry zaobserwować niespełna 20-letniego zawodnika, który pojawiał się w drugich połowach meczów. Podczas meczu z Chełmianką spędził na boisku 17 minut, natomiast w meczu z Podhalem 29 minut. Na półmetku kwietniowych zmagań, Wisła Sandomierz plasuje się szesnastym miejscu w tabeli.

Zina 4. liga śląska grupa I

Słodko-gorzki kwiecień przeżywa obecnie drużyna Szombierek Bytom. Dwa tygodnie temu przegrali oni na własnym boisku ze Śląskiem Świętochłowice 0:2. Pełne 90 minut rozegrał w tym meczu Jakub Wróbel. Dużo lepsze samopoczucia w zespole Zielonych panowały po świątecznym spotkaniu w Łaziskach Górnych, gdzie pokonali oni miejscową Polonię 3:0, sprawiając sobie długo oczekiwany prezent w postaci trzech punktów. Kuba po raz kolejny pojawił się na boisku od pierwszej połowy spotkania, a został zmieniony tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra przez Dominika Kowalskiego. Tomasz Pośpiech na plac gry wszedł w 65′ minucie meczu, zmieniając Dawida Hewlika. Po sobotnim zwycięstwie Szombierki zajmują dwunaste miejsce w tabeli Zina 4. ligi śląskiej.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Także dwa spotkania w kwietniu rozgrywała drużyna Dominika Wawrzyna, LZS Piotrówka. 22-letni obrońca przebywał na boisku przez pełne 90 minut w zwycięskim meczu 6:1 z Polonią Głubczyce. Gorzej jego zespołowi powiodło się w świąteczną Wielką Sobotę. Drużyna prowadzona przez trenera Adama Jaremko przegrała wyjazdowe spotkanie z Piastem Strzelce Opolskie 0:2. Również i w tym spotkaniu pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach LZS-u rozegrał wypożyczony z Polonii Bytom zawodnik. Obecnie jego drużyna plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli rozgrywek.