LOTOS ePuchar Polski: meldujemy się w Top 4!

E-sportowcy Polonii Bytom po raz kolejny pokazali klasę, po dzisiejszych zmaganiach w ramach Play-off  LOTOS ePucharu Polski zameldowali się w najlepszej czwórce w kraju!

O drodze Niebiesko-Czerwonych do najlepszej ósemki pisaliśmy TUTAJ.

Dziś odbyła się kolejna faza, ostatnia rozgrywana przez internet. Osiem najlepszych zespołów, wśród których znajdował się również bytomski zespół. Rozgrywka odbywała się w ramach drabinki podwójnej eliminacji w formacie BO2 (mecz + rewanż), która wyłaniała najlepsze cztery zespoły.

Drabinka Fazy Play-Off:

Nasi podopieczni rozpoczęli zmagania od meczu z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tutaj Poloniści mieli już dwie bramki straty, jednak w drugim meczu wrócili do wyniku 2:2, potem mieli jeszcze kilka dogodnych okazji (obili nawet poprzeczkę bramki rywala). 180 minut okazało się jednak niewystarczające i potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę zwycięstwa zdobył zespół z Bielska-Białej.

Polonia Bytom – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3

W drabince przegranych musieliśmy wygrać dwa kolejne spotkania, aby uzyskać upragniony awans. Tutaj nasi reprezentanci pokazali kawał dobrej FIFY i wygrali wysoko z Motorem Lublin oraz Olimpią Grudziądz przypieczętowując awans do półfinałów.

Polonia Bytom – Motor Lublin 7:3

Polonia Bytom – Olimpia Grudziądz 5:1

Obok Polonii, awans do TOP 4 wywalczyły: Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków. Jesteśmy zatem jedynym zespołem, niewystępującym w Ekstraklasie. Finały LOTOS ePucharu Polski odbędą się w najbliższą niedzielę (19.12) na jednym z największych polskich stadionów, transmisja odbędzie się na kanałach społecznościowych Łączy Nas Piłka (więcej info wkrótce).