Miała być liga, był sparing. MKS Myszków – Polonia Bytom 0:3 (0:1)

Polonia Bytom po jednostronnym spotkaniu pokonała pewnie przedstawiciela Haiz IV ligi, a więc MKS Myszków. Niebiesko-czerwoni wygrali 3:0 (1:0), a bramki dla drużyny z Bytomia strzelali Adam Żak, Marcin Lachowski, a także Jarosław Czernysz.

W piątkowe popołudnie niebiesko-czerwoni pod wodzą trenera Kamila Rakoczego planowo mieli rozpocząć ligowe zmagania w ramach rozgrywek III ligi grupy trzeciej. Do Bytomia na spotkanie II kolejki przyjechać miał Gwarek Tarnowskie Góry, który jednak..od czwartku przebywa na przymusowej kwarantannie, którą spowodował stwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem z szatni Gwarka. Zamiast rywalizować ligowo z Gwarkiem, nasi zawodnicy udali się na sparingowe starcie z MKS Myszków. Spotkanie rozpoczęło się od mocnej ofensywy ze strony Polonii. Ofensywne akcje Krzemienia, Stefańskiego, Pośpiecha, czy też Adama Żaka nie przyniosły jednak otwarcia rezultatu spotkania. Nie zaniepokoiło to jednak naszej drużyny, która cierpliwie czekała na pierwszą bramkę. W końcu w 39 minucie Jakub Belica rozpoczął akcje Polonii, piłka trafiła do Filipa Żagla, który idealnie dograł w pole karne na nogę Adama Żaka, który w kolejny z rzędu spotkaniu sparingowym wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie od początku zobaczyliśmy na boisku kilka nowych twarzy, między innymi Roberta Chwastka, Kacpra Czajkowskiego oraz Jakuba Wróbla. Ten ostatni mocno ożywił ofensywne poczynania Polonii. W 76 minucie spotkania Wróbel ograł obrońcę gospodarzy, po czym został nieprawidłowo zatrzymany w polu karnym. Oznaczać to mogło tylko jedno, czyli “11”, a że na boisku był Marcin Lachowski, to oczywiście kapitan Polonii podszedł do piłki i pewnie umieścił piłkę w siatce. Warto odnotować, że w 60 minucie na boisku pojawił się Jarosław Czernysz, który wznowił treningi z bytomską drużyną po zakończeniu wypożyczenia do Odry Opole. W końcu w 90 minucie Marcin Lachowski świetnie ujrzał na prawej stronie Czernysza, który otrzymując piłkę ograł kilku rywali gospodarzy, po czym z ostrego kąta ustalił wynik spotkania na 3:0. Niebiesko-czerwoni pewnie pokonali zespół z Myszkowa i mogą spokojnie czekać na środową rywalizację z rezerwami Miedzi Legnica.