MKS – Polonia: Po pierwsze zwycięstwo w sezonie

Po pierwsze zwycięstwo w sezonie II ligi koszykarzy wyruszą “Poloniści” do Dąbrowy Górniczej. Mecz z MKS-em to zawsze wielka niewiadoma.

‌Dąbrowianie udanie rozpoczęli rozgrywki 2019/20, wygrywając dwa z trzech spotkań. Na swoim rozkładzie mają zespoły z Bielska-Białej i Tarnowa. Co ciekawe, podopieczni Wojciecha Wieczorka osiągnęli już w obecnej kampanii tyle samo zwycięstw co… w całym sezonie zasadniczym 18/19. Ubiegłe rozgrywki ekipa z Zagłębia zakończyła z bilansem 2-24, będąc najgorszą drużyną grupy C, jednak w fazie play out zapewnili sobie utrzymanie po derbowej rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec.

‌W obecnych rozgrywkach drużyna MKS-u to nieco inna formacja. Ekipę w letnim okienku transferowym wzmocnił uznany drugoligowy shooter, były zawodnik KK Polonii Bytom, Paweł Jurczyński (trafia średnio cztery “trójki” na mecz). Pierwsze skrzypce i drugi fortepian gra jednak dynamiczny combo Patryk Wieczorek, który wykręca rzadko spotykane, jak na warunki II ligi, statystyki: 23 pkt., 7 as. Powstrzymanie tego korpusu obwodowych będzie priorytetem dla defensywy bytomian.

‌Podopieczni Mariusza Bacika na pewno chcą  zaprezentować się lepiej niż w starciu z Jaworznem. Wszystko zostało przeanalizowane, wnioski i niuanse taktyczne zeskrobane z poprzednich gier – czas na nowe rozdanie!

‌MKS II Dąbrowa Górnicza vs BS Polonia Bytom

20.10 (sobota), godz. 17

Hala Centrum, al. Róż 3, Dąbrowa Górnicza

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę