Myślami w barażach, czyli 30 kolejka Haiz IV ligi BS Polonia Bytom – KS Unia Racibórz

Już dzisiaj o godz. 17:00 na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 niebiesko-czerwoni podejmować będą 14 w tabeli rozgrywek zespół Unii Racibórz. Nasi zawodnicy myślami są już przy spotkaniach barażowych, w których naszym przeciwnikiem będzie Ruch Radzionków. Nim jednak podejmować będziemy u siebie zespół prowadzony przez Kamila Rakoczego, zmierzyć musimy się z drużyną z Raciborza. Unia w dzisiejszym spotkaniu będzie chciała zapewne zagrać o pełną pulę, ponieważ tylko zwycięstwo przedłuża ich szanse na utrzymanie w Haiz IV lidze. Zapowiada się emocjonujące widowisko.

Poloniści przed tygodniem bez problemów rozprawili się z zamykającym tabelę zespołem z Lędzin, wygrywając 4:1 po bramkach Jarosława Czernysza, Michała Chrabąszcza, a także dwóch trafieniach Krzysztofa Hałgasa. W tamtym spotkaniu trener Jacek Trzeciak żonglował swoim składem, dając odpocząć niektórym podstawowym zawodnikom, szansę debiutu dostał za to 15-letni Kacper Stachoń, który przy bramce na 4:1 zaliczył asystę. W dzisiejszym spotkaniu także możemy spodziewać się rotacji. W tygodniu poprzedzającym dzisiejsze spotkanie, do rozgrywek zatwierdzony został kolejny zawodnik grup juniorskich Polonii-Mariusz Fornalczyk. 15-letni skrzydłowy prawdopodobnie otrzyma dzisiaj szansę debiutu przed bytomską publicznością. Do składu powrócą także nieobecni przed tygodniem między innymi Wojciech Mróz, a także kapitan drużyny Marcin Lachowski, który wyleczył już drobny uraz i w pełni gotowości przystąpi do dzisiejszego spotkania.

Zgoła odmienne nastroje panują w Raciborzu. Podczas gdy nasi zawodnicy w spokoju mogą podejść do dzisiejszej rywalizacji, zawodnicy trenera Pawła Krzysztoporskiego zagrają o życie. Unia aktualnie z 31 oczkami na koncie zajmuje trzecią od końca pozycję w ligowej tabeli, aby marzyć o utrzymaniu w lidze, zawodnicy Unii muszą pokonać nasz zespół, jednocześnie licząc na korzystne rezultaty spotkań z udziałem Landka, Kuźni Ustroń, a także rezerw Podbeskidzia. Oznacza to, że goście przyjadą do Bytomia w bojowych nastawieniach, mając tylko jeden cel, a więc zdobycie kompletu punktów. Kompletu punktów, o który przy Olimpijskiej gościom w tym sezonie niezmiernie ciężko. Nasz zespół u siebie zdobył w tym sezonie 37 punktów, wygrywając na wiosnę wszystkie spotkania, a domowe wpadki przydarzyły nam się jeszcze na początku rozgrywek, a więc ponad pół roku temu.

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadające się starcie. Nasz zespół ligowe rozgrywki będzie chciał zapewne zakończyć zwycięstwem, które podbudowałoby pewność siebie drużyny przed spotkaniami barażowymi, z drugiej strony zespół Unii, który walczy o życie. Dzisiejsze spotkanie powinno przyciągnąć na trybuny stadionu im. Edwarda Szymkowiaka sporą liczbę kibiców, którzy będą mieli doskonałą okazję, aby zmobilizować niebiesko-czerwonych przed starciami z Ruchem Radzionków. Przypominamy także, że przy okazji dzisiejszego spotkania mają Państwo możliwość nabycia w cenie 15 zł wejściówek na spotkanie z Ruchem Radzionków, które za tydzień, w sobotę 16 czerwca o godz. 17:00 rozegrane zostanie na naszym stadionie. Wszystkich tych, którzy nie mogą dzisiaj zjawić się przy Olimpijskiej, zapraszamy na relację live, którą przeprowadzimy jak zwykle na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy