Myszków za nami, Slavia przed nami. 4 maja godz. 11:00 Slavia Ruda Śląska – Polonia Bytom.

Za nami środowe starcie z drużyną MKS Myszków, które niebiesko-czerwoni pewnie wygrali 2:0 po bramkach Patryka Stefańskiego oraz Piotra Makowskiego. Rozgrywane w święto pracy spotkanie 23 kolejki Haiz IV ligi nie dostarczyło zbyt wielu emocji zgromadzonej na stadionie publiczności. Podopieczni trenera Marcina Domagały w pełni kontrolowali przebieg spotkania, a dwubramkowe zwycięstwo było “wersją minimalistyczną” w wykonaniu naszej drużyny. Przed nami kolejne spotkanie z zespołem z dolnej części ligowej tabeli. Tym razem nie czeka nas daleka podróż, ponieważ nasza drużyna uda się do Rudy Śląskiej, aby zmierzyć się z walczącą o utrzymanie Slavią.

Środowe spotkanie nie należało do najłatwiejszych pod względem mentalnym. Kilka dni wcześniej niebiesko-czerwoni wysoko pokonali wicelidera rozgrywek na jego terenie, a w świąteczną środę czekało ich przedpołudniowe starcie z zespołem, który już tylko matematycznie utrzymuje szansę na pozostanie w lidze. W pierwszej połowie mimo licznych okazji do zdobycia bramki, sztuka ta dość długo nie udawała się Polonii. Dopiero w 20 minucie Patryk Stefański zamknął składną akcję całej drużyny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wszyscy zgromadzeni na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach liczyli na kolejne ligowe trafienia kapitana naszej drużyny, a zarazem najlepszego strzelca IV ligi – Marcina Lachowskiego. Nasz kapitan miał co prawda kila dobrych sytuacji do strzelenia bramki, ale brakowało szczęścia, lub też w bramce zespołu z Myszkowa świetnie spisywał się Adam Bensz. Co nie udało się Lachowskiemu, udało się w drugiej połowie Piotrowi Makowskiemu, który wchodząc z ławki rezerwowych zanotował celne trafienie już w pierwszym kontakcie z piłką.

W rundzie jesiennej zespół Slavii Ruda Śląska przyjechał do Bytomia w roli zdecydowanego outsidera. Zespół z Rudy zaskoczył jednak wszystkich i wywiózł z Bytomia jeden punkt, remisując z naszą drużyną 1:1. Aktualnie drużyna Slavii zajmuje 14 pozycję w ligowej tabeli z 18 punktami na swoim koncie. Na uwagę zasługują jednak dwa ostatnie starcia gospodarzy jutrzejszego spotkania. Przed tygodniem Slavia pokonała Zielonych Żarki aż 5:0, a kilka dni temu wyższość Slavii uznać musiała drużyna Unii Dąbrowa Górnicza, która przegrała u siebie z rudzianami 1:2. Rezultaty osiągane przez zespół z Rudy Śląskiej zapowiadają trudną przeprawę w jutrzejszym spotkaniu dla naszej drużyny.

Informujemy, iż ze względu na kwestie bezpieczeństwa, jutrzejsze spotkanie Slavia Ruda Śląska – BS Polonia Bytom odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkich Państwa zapraszamy do śledzenia relacji live, którą przeprowadzimy na naszym profilu na Facebooku.