Niezawodny Giełażyn, niepokonany Wierzbicki. Unia Dąbrowa Górnicza – BS Polonia Bytom 0:1 (0:1).

Komplet punktów po spotkaniu 3 kolejki Haiz IV ligi mają na swoim koncie podopieczni trenera Marcina Domagały, którzy w sobotnie popołudnie nie bez trudu uporali się z beniaminkiem z Dąbrowy Górniczej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 44 minucie spotkania Bartek Giełażyn, który wykorzystał świetną centrę Dominika Budzika. W drugiej części spotkania niebiesko-czerwoni przetrwali napór gospodarzy. Zawodnicy trenera Pierścionka w końcówce spotkania wykonywali rzut karny, jednak z 11 metra Maćka Wierzbickiego nie był w stanie pokonać kapitan Unii – Piotr Gygnar.

Spotkanie w Dąbrowie Górniczej już od dłuższego czasu określane było mianem wydarzenia sezonu. Gospodarze sobotniego spotkania od ponad 14 miesięcy nie zaznali porażki w rozgrywkach ligi okręgowej, ale także grę na poziomie IV ligi rozpoczęli z przytupem, wygrywając dwa pierwsze ligowe starci z Żarkami oraz rezerwami Rakowa Częstochowa. Do spotkania z naszą drużyną unici podchodzili więc jako lider rozgrywek. Na drużynie Polonii nie robiły jednak wrażenia liczby, którymi chwalić mogli się gospodarze. Niebiesko-czerwoni do Dąbrowy Górniczej pojechali w niezmienionym składzie w porównaniu ze środowym starciem z Zielonymi Żarki. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków naszej drużyny, która za wszelką cenę już w pierwszych fragmentach spotkania chciała uzyskać prowadzenie. Dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli Giełażyn, a także Szkatuła. Niestety żadna z prób naszych ofensywnych zawodników nie skończyła się zdobyciem bramki. Gdy zawodnicy obydwu drużyn myślami byli już w szatni, w 44 minucie na odważną akcję prawą stroną zdecydował się Dominik Budzik, który zacentrował z linii końcowej boiska wprost na nogę nadbiegającego w pole karne Bartka Giełażyna, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego w tej sytuacji Aleksandra Webera.

Gdy wydawało się, że w drugiej połowie obraz gry się nie zmieni. Nieoczekiwanie przewagę przejęli gospodarze. Wprowadzony w drugiej części spotkania Wojciech Franiel, wychowanek naszego klubu, wprowadził wiele ożywienia w poczynania drużyny z Dąbrowy. W bramce naszej drużyny pewnie jednak spisywał się przez całe spotkanie Maciej Wierzbicki, który największą próbę miał pod koniec spotkania, kiedy to stanął oko w oko z Piotrem Cygnarem, który wykonywał rzut karny. Strzał najlepszego strzelca Unii powędrował przy lewym słupku naszej bramki, jednak Wierzbicki doskonale wyczuł intencję strzelca i w fantastycznym stylu sparował strzał na rzut rożny. Cygnar jeszcze raz w drugiej połowie zagroził bytomskiej bramce, na nasze szczęście jego strzał zatrzymał się na słupku. Niebiesko-czerwoni starali się groźnie kontrować. Najlepsze okazje w drugiej połowie stworzyli sobie Giełażyn, a także wprowadzony pod koniec spotkania Wojtkowiak. Strzał tego pierwszego z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Unii, natomiast strzał Wojtkowiaka w nieznacznej odległości minął bramkę Webera. Ostatecznie to Polonia zainkasowała trzy oczka, dzięki czemu jesteśmy jedyną drużyną w lidze, która na swoim koncie zgromadziła komplet punków.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 5. Ganczarczyk Marcin, 23. Lachowski Marcin, 29. Buchcik Andrzej – 9. Matusiak Łukasz, 8. Bębenek Norbert 46′ (18. Borycka Maciej), 14. Szkatuła Przemysław, 24. Budzik Dominik – 27. Musiolik Sławomir 71′ (21. Hałgas Krzysztof), 10. Czernysz Jarosław 86′ (22. Wojtkowiak Szymon), 19. Giełażyn Bartosz.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 15. Kubik Sebastian, 21. Hałgas Krzysztof, 7. Pośpiech Tomasz, 22. Wojtkowiak Szymon, 18. Borycka Maciej, 17. Skrzypiński Dawid.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Unia Dąbrowa Górnicza:

1. Weber Aleksander – 3. Koziński Sebastian, 4. Skórski Michał, 5. Krzykowski Igor, 6. Misztal Józef 64′ (7. Franiel Wojciech) – 10. Cygnar Piotr (Kpt.), 13. Wierzba Łukasz 77′ (11. Kruczek Maciej), 9. Jędrzejczyk Rafał 46′ (16. Derlatka Bartosz), 17. Knapik Przemysław – 19. Cichy Jakub 71′ (8. Dyrda Michał), 20. Dębowski Sylwester.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Tomanek Artur, 2. Kowalczyk Łukasz, 7. Franiel Wojciech, 8. Dyrda Michał, 16. Derlatka Bartosz, 11. Kruczek Maciej, 15. Bąk Krzysztof.