Pewne zwycięstwo w Mysłowicach. Unia Kosztowy – Polonia Bytom 1:4 (0:1).

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali w sobotę podopieczni trenera Marcina Domagały. Niebiesko-czerwoni w ramach 12 kolejki Haiz IV pokonali w Mysłowicach miejscową Unię Kosztowy aż 4:1. Nasi zawodnicy po pierwszych trzech kwadransach prowadzili 1:0 po bramce zdobytej w ostatniej akcji pierwszej części spotkania przez Norberta Radkiewicza. Co prawda gospodarze odpowiedzieli w drugiej połowie bramką zdobytą za sprawą Kowalskiego, jednak kolejne trafienia Lachowskiego (dwa) oraz Giełażyna dały przekonujące zwycięstwo Królowej Śląska, która nadal prowadzi do lidera ze Świętochłowic 3 oczka.

Niebiesko-czerwoni spotkanie w Mysłowicach rozpoczęli z ogromnym animuszem. Już w pierwszych minutach gry za sprawą Musiolika i Lachowskiego zagrozili bramce Piotra Adamka, który strzegł bramki gospodarzy. W środku pola gospodarzy prym wiódł były zawodnik naszego klubu – Wojciech Mróz, który co rusz przeszkadzał w rozegraniu piłki Matusiakowi i Lachowskiemu. Zawodnicy Unii starali zagrozić się bramce Wierzbickiego jedynie za sprawą stałych fragmentów gry. Najgroźniejszą próbą popisał się Daniel Jacenik, który potężnym strzałem z dystansu zmusił naszego goalkeepera do interwencji. W końcu nadeszła 45 minuta pierwszej części gry. Tomasz Pośpiech na boku boiska ograł w pojedynku jeden na jeden Materę, który nieprzepisowo przerwał akcję młodego skrzydłowego Polonii. Do piłki ustawionej z prawej części pola karnego podszedł Przemysław Szkatuła, który doskonale dośrodkował piłkę wprost na głowę Radkiewicza, któremu pozostały skierować piłkę do siatki. W ostatniej akcji pierwszej połowy nasi zawodnicy dopięli więc swego.

Druga połowa rozpoczęła się od ambitnych akcji gospodarzy, wśród których prym wiódł Łukasz Małkowski. W 53 minucie spotkania gospodarze wykonywali stały fragment gry. W polu karnym przewrócił się jeden z zawodników Unii, który zdaniem sędziego nieprawidłowo powstrzymywany był przez kapitana naszej drużyny – Marcina Lachowskiego. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem Kowalski, dzięki czemu na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 1:1. Bytomianie po stracie bramki ruszyli zdecydowanie do przodu. W 69 minucie byliśmy świadkami kolejnego stałego fragmentu gry, który ponownie wykonywał Szkatuła. Marcin Lachowski urwał się stojącemu przy nim Mateuszowi Iwanowi, po czym ruszył na krótki słupek, gdzie idealnie piłkę zagrał Szkatuła. Po strzale głową naszego kapitana piłka zrobiła kozioł i wpadła po długim słupku, tuż przy rękach bezradnego Adamka. Dziesięć minut później niebiesko-czerwoni zdobyli kolejną bramką, za sprawą kolejnego stałego fragmentu gry. Sławomir Musiolik wpadł rozpędzony w pole karne, gdzie został przewrócony przez Robaszewskiego. Sędzia spotkania nie miał wątpliwości i podyktował kolejny rzut karny w sobotni meczu, który na bramkę zamienił Lachowski. W 90 minucie spotkania wprowadzony w drugiej części spotkania Fornalczyk zagrał do Giełażyna, który także na placu gry pojawił się w drugiej połowie. Nasz napastnik dopadł do piłki, z którą fatalnie minął się Adamek i pewnie umieścił piłkę w pustej siatce gospodarzy. Polonia wygrała więc pewnie 4:1 dzięki czemu nadal zajmujemy drugą pozycję w ligowej tabeli tuż za drużyną Śląska Świętochłowice, który wygrał swoje sobotnie spotkanie z Sarmacją Będzin 2:1. Za tydzień naszą drużynę czeka starcie z Gwarkiem Ornontowice.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 15. Kubik Sebastian, 30. Radkiewicz Norbert, 24. Budzik Dominik, 14. Szkatuła Przemysław – 9. Matusiak Łukasz, 18. Borycka Maciej, 27. Musiolik Sławomir, 7. Pośpiech Tomasz 78′ (2. Fornalczyk Mariusz), 23. Lachowski Marcin 85′ (8. Bębenek Norbert) – 21. Hałgas Krzysztof 57′ (19, Giełażyn Bartosz).

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 29. Buchcik Andrzej, 13. Czypionka Marcel, 19. Giełażyn Bartosz, 2. Fornalczyk Mariusz, 17. Skrzypiński Dawid, 8. Bębenek Norbert.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Unia Kosztowy:

77. Adamek Piotr – 18. Iwan Mateusz, 17. Jacenik Daniel, 7. Kamiński Artur 80′ (14. Gadaj Michał), 3. Kocurek Wojciech – 8. Kowalski Daniel, Małkowski Łukasz, 4. Matera Łukasz, 19. Mróz Wojciech, 2. Robaszewski Bartosz 77′ (5. Jakubczyk Konrad).

Zawodnicy rezerwowi: 13. Jarosz Patryk, 6. Cieluch Mateusz, 10. Fahrenholt Patryk, 14. Gadaj Michał, 5. Jakubczyk Konrad, 13. Jarosz Patryk, 15. Olszewski Piotr.