Pierwsza połowa dla Polonii, druga dla Soły. Polonia Bytom – Soła Oświęcim 2:2 (2:0).

Niebiesko-czerwoni nie odnieśli czwartego z rzędu sparingowego zwycięstwa w 2019 roku. W zakończonym przed chwilą spotkaniu zespół prowadzony przez trenera Marcina Domagałę zremisował z III-ligową Sołą Oświęcim 2:2 (2:0). Bramki dla drużyny z Bytomia zdobywali Marcin Lachowski oraz jeden z testowanych zawodników.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała wyraźnie pod dyktando naszych zawodników. Już w 14 minucie spotkania niebiesko-czerwoni pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Udział w trafieniu zaliczyła dwójka zawodników testowanych. Kwadrans później byliśmy świadkami kolejnych groźnych akcji w wykonaniu Polonii. Najpierw Marcin Lachowski minimalnie niecelnie uderzył z dystansu, a kilka chwil później Krzysztof Hałgas nie trafił do siatki drużyny gości, otrzymując piłkę na piątym metrze. W 42 minucie spotkania ponownie z dobrej strony pokazał się testowany napastnik, którego sprawdza sztab szkoleniowy naszej drużyny. Po jego strzale w poprzeczkę do odbitej piłki dopadł kapitan drużyny – Marcin Lachowski, który strzałem głową ustalił wynik pierwszej połowy na 2:0.

Druga część spotkania była zupełnym zaprzeczeniem pierwszej, jeśli chodzi o grę naszej drużyny. Podopieczni trenera Łukasza Surmy zabrali się mocno do roboty, jednak na efekty drużyna z Oświęcimia musiała czekać aż do 78 minuty, kiedy to Daniel Feruga strzelił kontaktową bramkę. Gdy wydawało się, że niebiesko-czerwoni dowiozą do końca korzystny dla siebie rezultat, goście trafili drugi raz w 89 minucie, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 2:2.

Polonia Bytom:

Król Patryk – Mróz Wojciech, zawodnik testowany, Matusiak Łukasz, Kubik Sebastian – Budzik Dominik, Bębenek Norbert, Hałgas Krzysztof, Pośpiech Tomasz – Lachowski Marcin, zawodnik testowany.

W drugie połowie na boisku pojawili się: Solik Kamil, Skrzypiński Kamil, Skrzypiński Dawid, Borycka Maciej, Buchcik Andrzej, Czypionka Marcel, Stefański Patryk, Radkiewicz Norbert.

Polonia Bytom – Soła Oświęcim 2:2 (2:0)

1:0 – 14′ zawodnik testowany (Polonia Bytom)

2:0 – 43′ Marcin Lachowski (Polonia Bytom)

2:1 – 78′ Soła Oświęcim

2:2 – 89′ Soła Oświęcim