Pierwsza porażka w 2019 roku. Polonia Bytom – Unia Turza Śląska 1:3 (1:1).

Do 16 lutego przyszło nam czekać na pierwszą porażkę podopiecznych trenera Marcina Domagały, którzy w rozgrywanym dzisiaj na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej 1 przegrali z występującą w klasie okręgowej – Unią Turza Śląska. Goście prowadzeni przez weterana śląskich boisk – Marcina Malinowskiego, wygrali z niebiesko-czerwonymi 1:3.

Spotkanie lepiej rozpoczęli bytomianie, którzy już w 8 minucie mogli objąć prowadzenie. Piotr Makowski wygarnął piłkę na prawej stronie boiska, a następnie zagrał do Patryka Stefańskiego, który futbolówkę dograł wzdłuż pola karnego. Niestety zarówno Marcin Lachowski, jak i Norbert Bębenek nie zdołali “wcisnąć” piłki do siatki. Co nie udało się w 8 minucie, udało się w 23. Piłkę na “16” dorwał Bębenek, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy słupku bramki Kamila Główki. Goście odpowiedzieli w pierwszej połowie raz, ale skutecznie. W 43 minucie po stałym fragmencie gry w wykonaniu Dariusza Pawlusińskiego jeden z zawodników drużyny gości strzałem głową zamknął akcję, ustalając wynik spotkania na 1:1.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry. W drużynie Polonii doszło do wielu zmian personalnych, które odbiły się na grze bytomian. Co prawda w 50 minucie Tomasz Pośpiech idealnie dograł na głowę Piotra Makowskiego, nasz napastnik z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza drużyny gości. Później do głosu doszli już goście. W 57 minucie Hanzel precyzyjnych strzałem zakończył kombinacyjną akcję Unii, a następnie w 75 minucie goście ustalili rezultat spotkania na 1:3 po doskonałej akcji całej drużyny. Niebiesko-czerwoni mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku spotkania, ale Fornalczyk, Makowski oraz Lewicki nie potrafili znaleźć drogi do bramki drużyny gości.

Polonia Bytom:

Król Patryk – Dyszy Bartosz, Matusiak Łukasz, Ganczarczyk Marcin, Mróz Wojciech, Hałgas Krzysztof, Stefański Patryk, Lachowski Marcin, Bębenek Norbert, Budzik Dominik – Makowski Piotr.

W drugiej połowie wystąpili: Wierzbicki Maciej, Skrzypiński Kamil, Pośpiech Tomasz, Fornalczyk Mariusz, Lewicki Szymon, Gawkowski Jan, Kuchciński Przemysław, Czypionka Marcel, Kubik Sebastian.

Polonia Bytom – Unia Turza Śląska 1:3 (1:1) – bramka dla Polonii – Norbert Bębenek minuta 23.