Pierwszy sparing za nami.
Polonia – Decor Bełk 5:0 (1:0)

Polonia Bytom wygrała 5:0 (1:0) z Decorem Bełk w ramach pierwszego meczu kontrolnego w letnim okresie przygotowawczym, rozegranego o godzinie 10:00.

Pierwszy letni sparing za nami. Po kilku dniach od wznowienia treningów mierzyliśmy się z Decorem Bełk. Wynik spotkania otworzył się bardzo szybko, bowiem już w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wróbla piłkę głową w siatce umieścił Damian Celuch. Kolejna szansa Niebiesko-Czerwonych to rzut karny, po faulu na wbiegającym w pole karne Mateuszu Danieluku. Do piłki podszedł ten, który ze Stalą Brzeg uderzył wręcz perfekcyjnie z jedenastego metra, czyli Michał Bedronka. Niestety tym razem intencje strzelca zostały wyczute przez golkipera. Choć Poloniści byli stroną przeważającą, to Decor Bełk oddał kilka uderzeń w kierunku naszej bramki, jednak żadne z nich nie miało prawa zaskoczyć golkipera.

Druga połowa rozpoczęła się od kapitalnej akcji naszych dwóch nowych nabytków. Marek Krotofil puścił bardzo celną, długą piłkę w kierunku Daniela Iwanka. Ten kapitalnie zabrał się w pole karne rywala i wyłożył futbolówkę przed samą bramkę nadbiegającemu Michałowi Płonce, który postawił kropkę nad i, podwyższając prowadzenie na 2:0. Kolejne trafienie było zasługą Grzegorza Ochwata. W 65. minucie huknął z dystansu tak, że bramkarz nawet nie zdołał zareagować. Ledwie trzy minuty później z gola mógł cieszyć się także Dawid Krzemień. Goście nie zdołali się dobrze otrząsnąć, a już stracili bramkę numer pięć. Głównym bohaterem ponownie Ochwat. Tym trafieniem ustalił on wynik na 5:0. Podopieczni Kamila Rakoczego zanotowali bardzo udany wstęp do letniego okresu przygotowawczego. Cieszyć może także dobra postawa młodzieżowców, którzy coraz śmielej pukają do drzwi pierwszego zespołu.