Pokaz siły Polonii przy Olimpijskiej. 25 kolejka Haiz IV ligi BS Polonia Bytom – LKS Goczałkowice-Zdrój 4:1 (1:1)

W spotkaniu 25. kolejki Haiz IV ligi Polonia Bytom na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 pewnie pokonała LKS Goczałkowice-Zdrój 4:1 (1:1). Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Lachowski, Giełażyn, Tylec oraz Wojtkowiak. Dla gości odpowiedział trafieniem z rzutu karnego Damian Furczyk. Grupo pościgowa, a więc Decor Bełk, Odra Centrum Wodzisław, a także LKS Czaniec w komplecie zremisowały swoje spotkania, dzięki czemu nasza przewaga nad resztą ligowej stawki wzrosła do 8 punktów.

Początek spotkania, zgodnie z przewidywaniami, należał do podopiecznych Jacka Trzeciaka, którzy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, jednak sporadycznie zagrażając bramce gości. Pierwszą groźną sytuację do strzelenia bramki, dość niespodziewanie, mieli zawodnicy LKS-u, którzy w 8 minucie trafili w poprzeczkę bramki Patryka Króla. Ta sytuacja zadziałała mobilizująco na naszych zawodników. W 16 minucie ideale zagranie otrzymał Tylec, który stanął oko w oko z Mrzykiem, niestety niedokładnie opanował piłkę, przez co bramkarz gości obronną ręką wyszedł z opresji. Co nie udało się gospodarzom w 16 minucie, udało się w 29. Kombinacyjna gra przed polem karnym naszych zawodników zaowocowała rozegraniem do lewej strony na Marcina Radzewicza. Nasz boczny obrońca wycofał futbolówkę do Tylca, który odwracając się z piłką, dojrzał jeszcze lepiej ustawionego Marcina Lachowskiego. Kapitan Polonii zza linii pola karnego uderzył po ziemi z tzw. czuba, wyprowadzając niebiesko-czerwonych na prowadzenie. Prowadzenie, które podwyższyć chwilę później mógł Giełażyn, którego strzał w sytuacji sam na sam obronił Mrzyk, dobitka Tylca okazała się niecelna i na tablicy wyników dalej widniał rezultat 1:0. Rezultat ten uległ jednak zmianie w 44 minucie meczu. W zamieszaniu w polu karnym faulowany przez Króla był Grygier, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Damian Furczyk. Na przerwę zespoły schodziły z rezultatem 1:1.

Bytomscy kibice na pewno mieli w pamięci słabsze drugie części spotkań ligowych w wykonaniu swoich zawodników. Tym razem sytuacja była zgoła odmienna. Poloniści drugą połowę rozpoczęli z ogromnym animuszem, pokazując, kto w te sobotnie popołudnie był zespołem zdecydowanie lepszym. Najpierw w 47 minucie po zagraniu z prawej strony Wojtka Mroza, Bartek Giełażyn pewnie umieścił piłkę w siatce, a w 50 minucie mieliśmy już 3:1 dla niebiesko-czerwonych. Lachowski idealnie zagrał w „uliczkę” do Tylca, który będą sam na sam z bramkarzem, pewnie podwyższył prowadzenie. Zawodnicy Polonii nie mieli jednak zamiaru odpuszczać gościom. Na bramkę Mrzyka sunęły kolejne ataki, jednak do 85 minuty wynik się nie zmieniał. W końcu wprowadzony w drugiej części spotkania, nasz wychowanek, Szymon Wojtkowiak odebrał piłkę gościom na środku boisku, po czym przebiegł 40 metrów z piłką przy nodze, aby ostatecznie wpakować piłkę do siatki, ustalając przy tym rezultat spotkania na 4:1.

Zawodnicy Polonii ponownie nie zawiedli kibiców zgromadzonych na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2, wygrywając 5 kolejne spotkanie domowe w rundzie wiosennej. Za tydzień niebiesko-czerwoni udadzą się do Ustronia, by zmierzyć się z 11 w tabeli Kuźnią. Do końca rozgrywek w Haiz IV lidze pozostało już zaledwie 5 kolejek. W tej chwili to Polonia rozdaje karty w ligowych rozgrywkach. Coraz mocniej otwiera się przed nami autostrada do spotkań barażowych, na które wszyscy w Bytomiu liczą i niewątpliwe czekają.

BS Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 13. Mróz Wojciech, 10. Markowski Krzysztof, 8. Chrabąszcz Michał, 14. Radzewicz Marcin – 5. Hałgas Krzysztof 66′ (21. Wojtkowiak Szymon), 11. Ignacek Szymon, 3. Tylec Hubert, 23. Lachowski Marcin (Kpt.) 85′ (16. Lewicki Szymon), 20. Sopel Aleksander 47′ (29. Buchcik Andrzej) – 19. Giełażyn Bartosz 83′ (22. Kowalczyk Arkadiusz).

Zawodnicy rezerwowi: 31. Harkawy Mateusz, 21. Wojtkowiak Szymon, 27. Skrzypiński Dawid, 29. Buchcik Andrzej, 16. Lewicki Szymon, 22. Kowalczyk Arkadiusz, 9. Szal Michał.

Trenerem Polonii jest Jacek Trzeciak.

LKS Goczałkowice-Zdrój:

1. Mrzyk Łukasz – 2. Piszczek Adam 64′ (14. Skipioł Marek), 16. Maroszek Piotr, 3. Baron Damian, 13. Maśka Damian – 21. Rączka Jacek, 9. Furczyk Damian, 17. Kiełbasa Bartosz 64′ (11. Grygier Błażej), 7. Dragon Wojciech, 10. Piesiura Mateusz (Kpt.) 83′ (5. Paprota Kacper) – 19. Grygier Adam.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Kubina Marcin, 11. Grygier Błażej, 15. Nowak Oskar, 5. Paprota Kacper, 8. Kordoń Jakub, 14. Skipioł Marek.

Trenerem drużyny z Goczałkowic jest Damian Baron.

BS Polonia Bytom – LKS Goczałkowice-Zdrój 4:1 (1:1)