Polonia – AZS PWSTE 82:71. Koszykarze ze zwycięstwem!

W pełni kontrolowane zwycięstwo BS Polonii Bytom w siódmej kolejce II ligi. Podopieczni Mariusza Bacika pokonali AZS PWSTE Jarosław 82:71.

Jak się przełamywać to właśnie w taki sposób. “Poloniści” od pierwszego wyrzutu sędziego rzucili się do… rzucania, punktowania i z dystansu strzelania. Bytomianie tylko w pierwszej kwarcie trafili aż 8 (sic!) razy zza łuku, notując niejako przy okazji znakomitą serię szesnastu kolejnych punktów (19:4). Koszykarze Polonii dziurawili kosz “trójkami” raz po raz, jakby w okamgnieniu chcąc odciąć się od feralnego początku sezonu.

Ćwiartka otwarcia upłynęła wybitnie pod dyktando gospodarzy i wydrożyła nurt całego spotkania. Polonia była stroną dominującą, bardziej agresywną i dobrze zorganizowaną. Do dużej przerwy duet Norbert Kujon – Rafał Serwański złożył się na perfekcyjne 8/8 za trzy i z radością w oczach oglądało się rozmach ofensywny bytomian.

Drużyna przyjezdnych miała problemy z dotrzymaniem kroku rywalom. Dodatkowo plan grającego trenera Tomasza Fortuny zmąciłą kontuzja podstawowego punktującego “Akademików” Cezarego Gumińskiego, który w drugiej kwarcie musiał opuścić parkiet z powodu urazu kostki. Ciężar zdobywania punktów spadł na nadgarstki Patryka Buszty, który trafiał zewsząd, nawet z okolicy 10. metra.

Bytomianie odskakiwali z wynikiem łatwo i swobodnie, w najwyższym wychyleniu osiągając 34 “oczka” różnicy (66:32). Kapitalny występ, na swoim MVP poziomie, zaliczył Emil Podkowiński, budząc przerażenie drive’ami i manewrami do kosza (23 pkt., 7 zb.). Pierwsze minuty w sezonie rozegrał powracający po kontuzji kolana Adam Bączyński, którego bardzo brakowało w poprzednich kolejkach. Najlepszy mecz w niebiesko-czerwonych barwach zagrał Serwański – oprócz bardzo dobrej dyspozycji rzutowej prezentując próbkę swojego atletyzmu potężnym dunkiem.

Zwycięstwo Polonii nie podlegało żadnej wątpliwości, choć w ostatniej kwarcie koszykarze z Jarosławia zeskrobali większą część strat. Ostateczny wynik 82:71 nie oddaje wiernie przebiegu spotkania, ale na pewno zrzucił kamień z serca całej drużyny. “Poloniści” byli nastawieni na wygraną za wszelką cenę i cel osiągnęli. Przed ekipą trenera Bacika teraz derbowe spotkanie z Pogonią Ruda Śląska.

BS Polonia Bytom – AZS PWSTE Jarosław 82:71 (33:16, 13:13, 26:17, 10:25)
Polonia: Podkowiński 23, Serwański 19, Kujon 18, Kurdubski 7, Lewiński 5, Jagoda 4, Bączyński 3, Zadęcki 3, Kucharski, Haberek, Wesołowski.
Trener Mariusz BACIK
AZS: Buszta 16, Mikołajko 10, Bielecki 10, Kuśmierz 9, Gumiński 6, Argasiński 6, Fortuna 4, Strzępek 4, Krawiec 3, Reichert 3.