Polonia Bytom – GKS Bełchatów 2:0

Polonia Bytom kontynuuje dobrą passę!

Piątkowe spotkanie z GKS Bełchatów stało na wyrównanym poziomie. Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, to zarówno Bełchatów jak i Polonia stworzyli wiele okazji na strzelenie gola. Do pierwszej dogodnej sytuacji bramkowej doszło w  14 minucie spotkania, Majewski puścił na lewym skrzydle Michalaka, ten zacentrował w pole karne gdzie czekał już Flaszka, oddał on strzał głową, który okazał się minimalnie niecelny. Dwie minuty później wypuszczony Musiolik wbiegł z futbolówką w pole karne i miał przed sobą jedynie bramkarza z trudem oddał strzał, który wybronił Lenarcik. Próbował jeszcze dobijać Ceglarz ale został zablokowany przez obrońcę.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Dopiero w 54 minucie Kowalczyk zaatakował i strzelił zza pola karnego i piłka trafiła w słupek. Pierwszą bramkę dla Polonii w 76 minucie precyzyjnym strzałem głową zdobył Aleksander Januszkiewicz. Dwie minuty później Polonia wyszła z kontrą po przejściu piłki na własnej połowie, futbolówka z prawego skrzydła została zagrana do Patryka Stefańskiego, który pewnie umieścił piłkę w siatce przyjezdnych.

Polonia Bytom pokonała GKS Bełchatów, dzięki czemu trzy punkty pozostały na Olimpijskiej. Po 4 kolejkach ligowych Polonia plasuje się na 6 miejscu w tabeli z sześcioma punktami.

W środę 24.08.2016 o godzinie 18:00 Polonia Bytom zmierzy się w Wejherowie z Gryfem.

Polonia Bytom – GKS Bełchatów 2:0 (0:0)

Bramki: 76’ Aleksander Januszkiewicz, 78’  Patryk Stefański

Żółte kartki: 71’ Patryk Stefański, 88’ Adrian Klepczyński

Skład:
Polonia Bytom: 12. Matko Perdijić – 24. Łukasz Rylukowski, 9. Michał Szal, 3. Peter Janosik, 5. Marek Szyndrowski, 20. Kamil Zalewski (8. Michał Chrabąszcz, 63’), 10. Bartłomiej Setlak, 14. Piotr Ceglarz, 23. Marcin Lachowski ( 15. Aleksander Januszkiewicz, 71’), 21. Sławomir Musiolik  (28. Jakub Kuzdra, 78’), 22. Arkadiusz Kowalczyk (11. Patryk Stefański, 67’).

Rezerwowi: 1.Marcin Michalak – 7. Seweryn Pielichowski, 8. Michał Chrabąszcz, 15. Aleksander Januszkiewicz, 28.  Jakub Kuzdra, 29. Krystian Tomaszewski, 11. Patryk Stefański.

Trener: Ireneusz Kościelniak

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 3. Marcin Grolik, 6. Szymon Zgarda (9. Paweł Zięba, 81’),10.  Dawid Flaszka, 11. Albin Maciejewski (Krystian Pałczyński, 86’), 14. Adrian Klepczyński, 15. Krzysztof Michalak, 20. Patryk Rachwał, 22. Robert Pisarczuk, 25. Piotr Witasik (Artur Lenartowski, 68’), 26. Marcin Krzywicki.

Rezerwowi: 12. Kamil Bruchajzer – 2. Mateusz Szymorek, 5. Artur Lenartowski, 8.  Krystian Pałczyński, 9. Paweł Zięba, 18. Konrad Andrzejczak, 23. Bartłomiej Kondracki.

Terener: Andrzej Konwiński

Sędziowie: Rafał Sawicki (Podkarpacki ZPN), Jarosław Mikołajewski (Podkarpacki ZPN)