Polonia Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (2:1). Polonia mocna na dwa tygodnie przed ligą.

W zakończonym przed kilkunastoma minutami spotkaniu sparingowym Polonia Bytom pokonała 2:1 zespół Gwarka Tarnowskie Góry. Spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu Miechowicach (stadion Silesii Miechowice). Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Marcin Lachowski oraz Patryk Stefański.

Do rozpoczęcia rozgrywek Haiz IV ligi pozostały zaledwie dwa tygodnie, oznacza to, że niebiesko-czerwoni wchodzą w decydującą fazę przygotowań do startu rozgrywek. Punktualnie o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu Miechowicach rozpoczęło się sparingowe starcie z zajmującym czwartą pozycję w rozgrywkach III ligi – Gwarkiem Tarnowskie Góry, który już za tydzień rozpocznie ligową rywalizację. Spotkanie od początku prowadzone było w szybkim tempie, które dyktowali niebiesko-czerwoni. Już w 9 minucie Polonia objęła prowadzenie za sprawą… oczywiście kapitana drużyny – Marcina Lachowskiego, który wykończył akcję Maciej Borycki precyzyjnym strzałem z linii pola karnego. W 24 minucie spotkania było już 2:0 dla Polonii. Obrońcom drużyny gości urwał się aktywny dzisiaj Patryk Stefański i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Gwarka. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem polonistów, w 34 minucie meczu goście otrzymali kontrowersyjny rzut karny, który z zimną krwią zamienili na bramkę.

Po zmianie stron trener Krzysztof Górecko zdecydował się na szereg zmian, które nie odmieniły jednak spotkania. Nadal bytomianie sprawiali lepsze wrażenie na tle teoretycznie mocniejszego rywala i pomimo wielu sytuacji zarówno z jednej, jak i drugiej strony, w drugiej części spotkanie kibice zgromadzeni na obiekcie Silesii Miechowice, bramek nie ujrzeli.

Polonia Bytom:

Wierzbicki Maciej – Skrzypiński Kamil, Matusiak Łukasz, Radkiewicz Norbert, Mróz Wojciech – Bębenek Norbert, Budzik Dominik, Lachowski Marcin, Hałgas Krzysztof, Borycka Maciej – Stefański Patryk.

W drugiej części spotkania zagrali: Dyszy Bartosz, Buchcik Andrzej, Makowski Piotr, Pośpiech Tomasz, Fornalczyk Mariusz, Kubik Sebastian, Skrzypiński Dawid, Lewicki Szymon, Ganczarczyk Marcin.

Bramki dla Polonii strzelali: Marcin Lachowski w 9 minucie oraz Patryk Stefański w 24 minucie.