Polonia – Odra Wodzisław 6:1. Strzelanina przy Olimpijskiej

Niebiesko-Czerwoni wysoko pokonali w sobotnie południe beniaminka czwartej ligi. Do siatki trafiali Szymon Małecki, Piotr Makowski i – dwukrotnie – Jarosław Czernysz oraz Patryk Stefański.

Czwarty z rzędu sparing bez porażki i trzecia letnia wygrana – tak wygląda bilans okresu przygotowawczego Polonii Bytom na 15 dni przed startem sezonu III grupy trzeciej ligi. Tym razem Niebiesko-Czerwoni okazali się przy Olimpijskiej lepsi od Odry Wodzisław. Już w pierwszej połowie zaaplikowali beniaminkowi czwartej ligi cztery gole.

Worek z bramkami rozwiązał Szymon Małecki. Skrzydłowy wypożyczony z GKS-u Katowice już w 5. minucie strzałem pod poprzeczkę „na raty” zwieńczył akcję Dawida Krzemienia, Marcina Lachowskiego i Jarosława Czernysza. Kolejne trzy trafienia odnotowano w odstępie… czterech minut – między 39. a 43. minutą. Zaczął Piotr Makowski, który z bliska dobił piłkę po centrze Lachowskiego, a następnie dwukrotnie w roli głównej wystąpił Jarosław Czernysz. Nasz młodzieżowiec najpierw głową zwieńczył dogranie Małeckiego, a następnie płaskim strzałem w „długi” róg zrobił użytek z prostopadłego podania „Lachy”.

W drugiej połowie to jednak goście jako pierwsi znaleźli drogę do bramki. Wykorzystali rzut karny, podyktowany za faul testowanego przez Polonię bramkarza. Odpowiedź Niebiesko-Czerwonych była jednak natychmiastowa – i bynajmniej nie jednorazowa. Swoje zrobił nasz czołowy snajper, czyli Patryk Stefański. „Stefan” grał od 1. do 30. i od 60. do 90. minuty. Po powrocie na boisko szybko wykorzystał dwie sytuacje sam na sam z golkiperem Odry. Już w 72. minucie było zatem 6:1, a wynik mógł być nawet okazalszy, bo innych dobrych okazji i groźnych uderzeń na bramkę rywali nie brakowało.

Odnotujmy, że w składzie Polonii brakowało zawodników leczących drobne urazy: Marcela Czypionki, Przemysława Mizgały, Wojciecha Mroza, Norberta Radkiewicza.

O szczegółach, terminach i miejscach rozegrania kolejnych sparingów będziemy oczywiście informować na bieżąco.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 4
sobota, 20 lipca, godz. 12:00, stadion im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej

Polonia Bytom – Odra Wodzisław Śląski 6:1 (4:0)
6:1 – Stefański, 72 min

Polonia Bytom: Wierzbicki – Budzik, Bedronka, Matusiak, Hałgas – Czajkowski – Małecki, Krzemień, Lachowski, Czernysz – Stefański (30. Makowski).
II połowa: Gargasz (60. testowany) – Budzik (65. Skrzypiński), testowany, Matusiak, Hałgas (60. testowany)– Czajkowski (65. testowany) – Fornalczyk, Lachowski (60. Stefański), Krzemień, Pośpiech – Makowski.
Trener Kamil RAKOCZY.

Odra Wodzisław: Lichoń – Świerzewski (46. Słodowy, 80. Wojtala), Majeranowski, Grzechynka (46. Sadio), testowany (60. Dudzik) – Zieliński (46. Szczepanek), Kasprzyk (46. testowany), Malinowski (46. Sarki), Juraszczyk (46. Pikul), Białas (46. Musiolik, 75. Zieliński) – Rycka (60. Dudziński).