Polonia – Porawie Większyce 3:0. A teraz już liga!

W ostatnim przedsezonowym sparingu Niebiesko-Czerwoni pokonali czwartoligowca z Opolszczyzny po golach Jarosława Czernysza, Dominika Budzika i Kamila Skrzypińskiego.

Polonia zakończyła okres przygotowawczy bez porażki. Po zwycięstwie z LZS-em Piotrówka, remisie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie oraz pokonaniu Przemszy Siewierz i Odry Wodzisław, tym razem Niebiesko-Czerwoni okazali się lepsi od drużyny Po-Ra-Wie Większyce.

Pierwsze trzy bramkowe okazje z przedstawicielem czwartej ligi opolskiej miał Jarosław Czernysz. Skrzydłowy o statusie młodzieżowca, wracający do Bytomia po półroczu spędzonym w Piaście Tuczempy, wykorzystał jedną z nich. W 23. minucie pokonał bramkarza przyjezdnych płaskim, mocnym strzałem w krótki róg. W dwóch innych przypadkach nieznacznie zawodziła go celność. Uderzył z dystansu tuż nad bramką (16.), a ładną indywidualną akcję zwieńczył próbą minimalnie obok słupka (34.).

Szansę wpisania się na listę strzelców mieli też inni. W 35. minucie Patryk Stefański nie trafił po dograniu Dawida Krzemienia, zaś tenże Krzemień tuż przed końcem pierwszej połowy kropnął za wysoko wolejem po dośrodkowaniu Szymona Małeckiego. Wcześniej wstrzelił się za to Dominik Budzik, dobijając strzał Krzemienia (38. minuta), dlatego bytomianie kończyli pierwszą połowę z prowadzeniem 2:0.

Na drugie 45 minut sztab szkoleniowy desygnował zupełnie inną jedenastkę. Bardzo szybko wynik mógł zostać skorygowany. Piotr Makowski spudłował po centrze Kamila Skrzypińskiego, zaś Marcinowi Lachowskiemu brakło centymetrów, bo po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka. Nad poprzeczką uderzył z kolei Skrzypiński. W światło bramki wstrzelił się wreszcie Makowski, ale górą był bramkarz Porawia. Skapitulował dopiero w 73. minucie, gdy z podania Mariusza Fornalczyka użytek zrobił Kamil Skrzypiński, wystawiony tym razem na pozycji środkowego pomocnika. Potem raz jeszcze z wolnego próbował „Lacha”. Tym razem świetnie spisał się golkiper przyjezdnych, który zatrzymał naszego najbardziej doświadczonego zawodnika również w ostatniej akcji meczu.

Teraz drużyna Polonii otrzyma dwa dni wolnego, a we wtorek rozpocznie mikrocykl przygotowawczy do spotkania z Foto-Higieną Gać, którą za 8 dni, w niedzielę, zainaugurujemy na stadionie Szombierek zmagania w III grupie trzeciej ligi. Wierzymy, że wolnego nie będą mieli za to kibice Królowej Śląska. W poniedziałek, środę i piątek czekać będziemy na Was (18:00-20:00) w Stowarzyszeniu Kibiców Klubu Polonia Bytom, gdzie prowadzona jest sprzedaż karnetów na rundę jesienną. Do zobaczenia w SKK i na trybunach!

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 5
sobota, 27 lipca, godz. 11:00, stadion im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej

Polonia Bytom – Po-Ra-Wie Większyce 3:0 (2:0)
1:0 – Czernysz, 23 min
2:0 – Budzik, 38 min
3:0 – Skrzypiński, 73 min

Polonia Bytom: Wierzbicki – Budzik, Bedronka, Matusiak, Hałgas – Czajkowski – Małecki, Krzemień, Mizgała, Czernysz – Stefański.
II połowa: Gargasz – testowany, Fic, Radkiewicz, Belica – Konieczny – Fornalczyk, Skrzypiński, Lachowski, Pośpiech – Makowski.