Polonia Bytom pokonuje Nadwiślan Góra 1:0

Nadwiślan Góra uległ bytomskiej Polonii 0:1 ! Choć zespół z Bytomia zdobył tylko jedną bramkę, to wynik mógł być zupełnie inny.

Początek meczu niczym wszystkich zebranych na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka, nie zaskoczył. To bytomianie rozpoczęli atak i od początku narzucili swój styl gry. W 29 minucie Lachowski dośrodkował w pole karne, a tam Kowalczyk uderzył szczupakiem lecz, niestety, obok słupka. W 35 minucie niesamowitą sytuacje znowu stworzył Kowalczyk, który zagrał w polu karnym, gdzie Zalewski z 7 metrów …. nie trafił do bramki! Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Druga część meczu była dla bytomian bardziej sprzyjająca. Już w 51 minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła pod nogi Lachowskiego, który z 6 metrów trafił mocnym strzałem pod poprzeczkę . Pokonany Błąkała musiał wyjąc piłkę z bramki, a Polonia objęła prowadzenie 1:0. Po bramce Lachowskiego Nadwiślan Góra próbował wyrównać tworząc wiele groźnych sytuacji. W 61 minucie sędzia gwizdnął faul w polu karnym Polonii i wskazał na 11 metr lecz po konsultacji z sędzią liniowym ostatecznie zdecydował, że był to spalony. W końcowych minutach zawodnicy Polonii co chwilę mieli okazję na kolejną bramkę lecz brakowało precyzji. W 82 minucie najpierw uderzył Grube. Niestety, bardzo niecelnie. Chwilę później Pielichowski będąc w polu karnym uderzył mocno w boczną siatkę. W 87 minucie Pilichowski zgrywał do środka do Krysiana, który niezbyt dobrze przyjął piłkę i obrońca gości wybił mu ją spod nóg.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Polonia Bytom- Nadwiślan Góra 1:0 czym bytomianie zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

Kolejne spotkanie Polonia Bytom rozegra 28.05.2016 roku o godzinie 17:00 z Radomiakiem Radom.

Bramki: 51. Marcin Lachowski

Kartki: 19.Wojciech Mróz, 79. Adrian Olszewski, 89. Sebastian Pączko – 25. Tomasz Margoł

Polonia Bytom: Adrian Olszewski –Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Michał Szal, Łukasz Rylukowski, Wojciech Mróz (66′ Łukasz Grube), Kamil Zalewski, Aleksander Januszkiewicz (37′ Adrian Krysian), Marcin Lachowski, Patryk Stefański (57′ Sebastian Pączko), Arkadiusz Kowalczyk (79′ Seweryn Pielichowski)

Rezerwowi: Marcin Michalak, Adrian Krysian, Dariusz Zapotoczny, Sebastian Pączko, Michał Zieliński, Seweryn Pielichowski, Łukasz Grube

Nadwiślan Góra: Robert Błąkała, Michał Biedronka, Przemysław Piwowarczyk (54′ Sławomir Musiolik), Patryk Widuch, Piotr Ceglarz, Dawid Kaszok, Mateusz Wójcik, Tomasz Margoł, Filip Korneta, Szymon Jarosz, Bartłomiej Wasiluk (54′ Dawid Ogrocki)

Rezerwowi: Dawid Mieczkowski, Mateusz Skrobol, Dawid Ogrocki, Sławomir Musiolik, Partyk Stefański, Dalibor Vasenda

Sędziowie: Paweł Kukla – Jakub Ślusarski, Grzegorz Przybylski – Grzegorz Jabłoński