Polonia Bytom przegrywa kolejny mecz.

W niedzielę Polonia przegrała mecz wyjazdowy ze Stalą Stalowa Wola w ramach 16 kolejki rozgrywek II ligi.

Od pierwszych minut to gospodarze byli lepsi i mieli dużo więcej sytuacji pod bramką Polonii. W 19 minucie Korczyński strzelał z 25 metra lecz piłka przeleciała koło słupka. Bytomianie próbowali zaskoczyć rywala niestety gra w ich wykonaniu była dość chaotyczna. W 28’minucie Marcin Lachowski stanął przed szansą, której nie wykorzystał, a w 30’ Arkadiusz Kowalczyk któremu piłkę wślizgiem wybił Bartosz Konicki. Za to pod koniec pierwszej połowy w 36 minucie spotkania Stalowa Wola przeprowadziła akcję po której padła bramką. Strzelcem gola został Adrian Dziubiński który nie kryty z jedenastego metra wpakował piłkę w lewy róg bramki strzeżonej przez Michalaka. Stalowa Wola objęła prowadzenie 1:0

W drugiej połowie bytomianie zaczęli odważniej atakować i mieli więcej okazji do zdobycia gola. W 50 minucie niebiesko-czerwoni byli bliscy wyrównania ale świetnie zagranie zostało wybite w ostatniej chwili przez defensora Stali. Dzięki skutecznej postawie Marcina Michalaka w bramce zespół Polonii nie stracił już więcej bramek. Do końca spotkania drużyna gości walczyła o korzystny rezultat niestety bez skutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Stal Stalowej Woli.

Stal Stalowa Wola – Polonia Bytom 1:0 (1:0)
Bramki: Adrian Dziubiński 36’

Żółte kartki: Mateusz Kolbusz (Stal) oraz Jakub Żmuda, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (Polonia).

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki – Konrad Korczyński, Mateusz Kolbusz, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (84′ Michał Dobkowski), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach (87′ Adam Zawierucha), Kamil Bętkowski (46′ Bartłomiej Wasiluk), Adrian Gębalski (78′ Kacper Piechniak).

Polonia Bytom: Marcin Michalak – Wojciech Jurek (82’ Mateusz Słodowy), Peter Janosik, Marek Szyndrowski, Jakub Żmuda, Michał Chrabąszcz, Sławomir Musiolik (88′ Seweryn Pielichowski), Marcin Lachowski, Kamil Zalewski (75′ Patryk Stefański), Piotr Ceglarz, Arkadiusz Kowalczyk (67′ Bartłomiej Setlak).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)