Polonia Bytom przegrywa z Legionovią Legionowo 0:4

Po ostatniej porażce w Wejherowie z Gryfem 4:0 Polonia liczyła na szybkie podniesienie się z kolan przed własną publicznością. Przeciwnikiem był zespół Legionvia Legionowo, który zajmował 11. miejsce w tabeli.

Już od pierwszych minut goście z Legionowa konstruowali bardziej składne akcje, ale nie potrafili na dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki. Niebiesko – czerwoni nie odpuszczali, w polu karnym Legionovi Marcin Lachowski nieźle dryblował ale uderzył wprost w bramkarza. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać w 12 minucie spotkania, z linii pola karnego mocno uderzył w dalszy róg bramki Matko Perdijića Michał Płonka, obrońca drużyny Legionovi dzięki czemu goście objęli prowadzenie 1:0. Po zdobytej bramce przez Legionovię, bytomianie nie potrafili się pozbierać. Nie mieli pomysłu na wyprowadzenie ataku pozycyjnego grając na własnej połowie boiska. Za to Legionovia starała się wyprowadzić atak pozycyjnym środkiem boiska i nie pozwalała bytomianom dojść do sytuacji strzeleckiej.
Sympatycy Polonii, którzy wraz z gwizdkiem, wznawiającym drugą część spotkania, oczekiwali szybkiego wyrównania srogo się zawiedli. Miała w tym pomóc zmiana w drużynie Polonii przeprowadzona w 46 minucie spotkania, na placu gry pojawił się Michał Chrabąszcz w miejsce Wojciecha Jurka. Bytomianie grali już bardziej odważnie a coraz więcej błędów zaczęli popełniać przyjezdni, co dało niebiesko – czerwonym więcej szans na stworzenie zagrożenia.  Na niezłą pozycję strzelecką wyprowadzony został Ceglarz , ale jego bomba została zablokowana i wszystko skończyło się rzutem rożnym. Pomimo starań Polonii w celu odrobienia strat w 78 minucie Polonia straciła piłkę podczas wyprowadzenia ataku i z szybką kontrą wyszli przyjezdni. Ostatecznie futbolówka dotarła do Wojciecha Kalinowskiego stojącego na linii pola karnego który pewnym strzałem pokonał bramkarza zespołu Polonii. W 80 minucie Polonia straciła koleją bramkę , gdy pędząc niemal od połowy boiska w sytuacje sam na sam znalazł się Paweł Garyga i precyzyjnym strzałem pokonał Perdijića. Bytomianie pomimo usilnych starań stracili kolejną bramkę, kiedy to w 89 minucie Mikołaj Grzelak swoim uderzeniem z pola karnego zmylił bramkarza i podwyższył wynik na 4:0. Pięć minut później sędzia zakończył mecz.

Polonia Bytom – Legionovia Legionowo 0:4

Bramki:  12’ Michał Płonka, 78’ Wojciech Kalinowski, 80’ Paweł Garyga, 89’ Mikołaj Grzelak

Polonia Bytom: 12. Matko Perdijić, 27. Wojciech Jurek (8. Michał Chrabąszcz 46’), 9. Michał Szal, 3. Peter Janosik, 5. Marek Szyndrowski, 24. Łukasz Rylukowski, 14. Piotr Ceglarz, 21. Sławomir Musiolik (28. Jakub Kuzdra 70’), 23. Marcin Lachowski, 11 Patryk Stefański (29. Krystian Tomaszewski 69’), 22. Arkadiusz Kowalczyk ( 15. Aleksandrer Januszkiewicz 58’)

Rezerwowi: 1. Marcin Michalak, 7. Seweryn Pielichowski, 8. Michał Chrabąszcz, 15. Aleksander Januszkiewicz, 19. Mateusz Słodowy, 28. Jakub Kuzdra, 29. Krystian Tomaszewski

Trener: Ireneusz Kościelniak

Legionovia Legionowo: 24. Sebastian Majewski, 18. Maciej Goliński, 16. Mikołaj Grzelak, 5. Sinisa Bornenović, 3. Daniel Kutarba, 8. Sebastian Milewski, 19. Michał Płonka, 7. Paweł Garyga ( 25. Radosław Śledziewski 85’), 17. Patryk Koziara (20. Arkadiusz Ciach 79’), 11. Marcin Wodecki ( 22.Wojciech Kalinowski 62’), 26. Krystian Wójcik ( 14. Arkadiusz Madeński 83’)

Trener: Ryszard Wieczorek

Sędzia główny: Maciej Mikołajewski