Polonia – Przemsza Siewierz 2:0. Letnia wygrana numer 2

W środowy wieczór nasza drużyna pokonała przy Olimpijskiej czwartoligowca z Siewierza. Gole dla Polonii strzelali Marcin Lachowski i Piotr Makowski.

Niebiesko-Czerwoni w letnim okresie przygotowawczym wciąż pozostają niepokonani. Po zwycięstwie z LZS-em Piotrówka i bezbramkowym remisie z Pniówkiem Pawłowice, tym razem podopieczni Kamila Rakoczego okazali się lepsi od Przemszy Siewierz. W starciu z 11. zespołem poprzedniego sezonu I grupy IV ligi śląskiej nasz sztab szkoleniowy zagrał „na dwa składy”, dlatego prawie wszyscy zawodnicy zaliczyli 45-minutowy występ.

Polonia mogła objąć prowadzenie w 14. minucie. Marcin Lachowski obsłużył Szymona Małeckiego, ten będąc w polu karnym mocno uderzył, ale nieznacznie chybił. W 23. minucie było już 1:0. Z prawej flanki dośrodkowywał Małecki, po strzale Jarosława Czernysza piłkę zdołał odbić bramkarz Przemszy, ale wobec silnej, przytomnej dobitki Lachowskiego był już bezradny. Bytomianie mieli przewagę, sami z rzadka dopuszczali gości pod własną bramkę, ale brakowało klarownych okazji.

Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła w zupełnie zmienionym składzie, z trzema testowanymi zawodnikami oraz 18-letnim pomocnikiem Arturem Gajewskim z naszej klubowej Akademii. Ofensywnych konkretów było więcej. W 50. minucie z linii pola karnego próbował Dawid Krzemień, ale golkiper siewierzan był na posterunku. Dosłownie kilkanaście sekund później minimalnie z podobnego miejsca boiska pomylił się Tomasz Pośpiech. W 61. minucie swoją najlepszą okazję wypracowali goście, ale skutecznie na przedpolu interweniował Maciej Wierzbicki.

Prowadzenie bytomian w 70. minucie podwyższył Piotr Makowski, trafiając w dolny róg bramki po dograniu jednego z testowanych zawodników. Wygrana mogła być nawet okazalsza, ale w 85. minucie Krzysztof Hałgas uderzył tuż nad bramką po centrze Mariusza Fornalczyka. Kilkadziesiąt sekund później Fornalczyk przeprowadził indywidualną akcję, ściął do środka i  przymierzył zza pola karnego. Piłka spoczęła na górnej siatce, kibice aż jęknęli. To mógł być gol „stadiony świata”.

Kolejny sparing Polonii – w sobotę. O godz. 12:00 podejmiemy – również przy Olimpijskiej – APN Odrę Wodzisław Śląski, czyli świeżo upieczonego i zbrojącego się beniaminka czwartej ligi.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 3
środa, 17 lipca, godz. 18:00, stadion przy ul. Olimpijskiej

Polonia Bytom – Przemsza Siewierz 2:0 (1:0)
1:0
– Lachowski, 23 min
2:0 – Makowski, 70 min

Polonia Bytom: Gargasz – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Skrzypiński – Czajkowski – Czernysz, Lachowski, Mizgała, Małecki – Stefański.
II połowa: Wierzbicki – Hałgas, testowany, Matusiak, testowany – Gajewski – Pośpiech, Krzemień, Makowski, Fornalczyk – testowany.